Agent/consultant asigurari - Potential Manager

Vezi toate job-urile Generali Romania Asigurare Reasigurare active.

Vezi toate job-urile Agent/consultant asigurari - Potential Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: Generali Romania Asigurare Reasigurare
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Arad
  • Caransebes
  • Resita
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 10.01.2019

    Generali este una dintre cele mai de renume companii de asigurari la nivel international, care ofera clientilor si partenerilor sai asigurari generale, de viata si servicii de asistenta. Povestea noastra a inceput in urma cu aproape doua secole, in 1831, pe pamant italienesc, la Trieste. In toata aceasta indelungata perioada, Generali s-a extins dand nastere unuia dintre cele mai puternice Grupuri financiare la nivel mondial.

    Cerinte

    - Studii medii/ studiile superioare constituie un avantaj;
    - Cunostinte medii de utilizare PC;
    - Atitudine proactiva, persuasiv si perseverent;
    - Bune abilitati de comunicare, negociere si orientare spre rezultat;
    - Experienta anterioara in vanzari constituie un avantaj;
    - Spirit de initiativa si capacitate de a lucra in echipa.

    Responsabilitati

    - Mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii;
    - Promovarea, prezentarea si vanzarea produselor companiei;
    - Efectuarea analizei de risc pentru client, construirea de oferte si finalizarea vanzarilor;
    - Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
    - Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

    Cautam tineri interesati in dezvoltare profesionala si antreprenoriat.
    Oferim [pentru acest proiect:
    - Suport pentru autorizarea ca agent de asigurare (cod RAF);
    - Finantare 24 luni de activitate, in functie de rezultate;
    - Grile de comisioane progresive;
    - Traininguri gratuite;
    - Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea desfasurata.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Generali Romania Asigurare Reasigurare . Consultati Politica de procesare a datelor personale a Generali Romania Asigurare Reasigurare >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (89)