Customer Service Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ursus Breweries active.

Vezi toate job-urile Customer Service Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: Ursus Breweries
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: temporar
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.04.2018

    Suntem este cel mai mare producător de bere din România, cu un portofoliu de mărci puternice, cu care ne mândrim și pe care le iubesc milioane de români. Prietenia, pasiunea și dezvoltarea ne însuflețesc pe toți, fie că vorbim de colegii din fabricile noastre (din Brașov, Buzău, Cluj-Napoca și Timișoara), din depozite, de pe teren sau din sediul central din București.

    Povestea Ursus Breweries e împletită cu povestea fiecărui om din echipa noastră.

    Cerinte

    • Studiile superioare finalizate
    • Experienta în Customer Service / Logistica / Managementul comenzilor constituie un avantaj
    • Experienţă de lucru in SAP constituie avantaj
    • Cunostinte MS Office
    • Excelente abilitati de comunicare
    • Gandire pozitiva, proactivitate
    • Abilitati analitice si de soluţionare a problemelor
    • Orientarea catre client
    • Atentia la detalii

    Responsabilitati

     Preia si proceseaza comenzile transmise de partenerii Ursus Breweries;
     Mentine contactul direct cu partenerii companiei, adresand aspectele logistice;
     Susţine echipa de distribuţie pentru livrarea acurată a comenzilor solicitate;
     Aplică procedurile şi standardele existente, pentru a asigura acuratetea comenzilor, de asemenea, urmareste expedierea şi livrarea acestora la timp catre distribuitori;
     Colaboreaza eficient cu echipele de vânzări, pentru mentinerea unei relaţii stabile între Ursus Breweries şi partenerii săi distribuitori;
     Monitorizează indicatorii cheie ai departamentului Customer Service si standardele de performanță stabilite;
     Trimite rapoarte regulate la clienţii interni şi externi, privind calitatea livrarilor catre Distribuitori;

    Nota de informare cu privire la prelucrarea datelor personale ale candidatilor >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    3000 - 4000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (210)