Consultant vanzari directe - partener ENEL

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Optima Solutions Services active.

Vezi toate job-urile Consultant vanzari directe - partener ENEL active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Optima Solutions Services
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 22.04.2018

    Established in 2010 by experienced industry professionals, Optima Solutions Services is a medium sized multilingual business processes outsourcing company with focus on quality. Optima supports its clients in growing their business and increasing customer satisfaction, through best in class approach for both sales and support services, through various channels and technologies. Optima’s medium size ensures better focus and customized solutions towards delivering high quality services and results.
    Our journey started with an enthusiastic and experienced team and shortly Optima proved to be a reliable and high quality provider for large multinational companies in various industries like telecom, financial services and utilities. As recognition of our high quality services, Contact Center Magazine awarded Optima with the Best Medium Contact Center Awards at the Romanian Contact Center Awards Gala in 2013, 2014, 2016 and 2017.

    Optima Solutions Services is part of Next Capital Group which operates mainly in the financial sector with total assets under management in excess of EUR 500 Million. Optima employs over 350 people in its offices in Bucharest, Iasi and Brasov!

    Cerinte

    Ești candidatul potrivit dacă:

    Ești o persoană ambițioasă, dornică de afirmare prin performanță;
    Ai abilități foarte bune de negociere și comunicare și relaționezi cu ușurință;
    Iţi place să fii o persoană pozitivă şi dinamică (activitate de teren - 90% din timp);
    Esti orientat către rezultate;
    Ai acumulat experienţă în vânzări sau îți doreşti să ȋncepi o carieră în acest domeniu;
    Ești dornic de a învață lucruri noi, de a face un progres esențial în carieră.

    Responsabilitati

    Cum arată o zi în echipa Optima?

    Interacţionezi în mod direct cu clienţii în scopul promovării şi vânzării de servicii de energie electrică și gaz;
    Desfășori activități de prospectare a pieței în zonele arondate;
    Contactezi clienții potențiali, prezinți ofertă de vânzare și închei contracte de furnizare servicii conform procedurilor comerciale în vigoare;
    Pregătești documentația necesară încheierii contractelor si asişti clienţii pe toată durata procesului de vânzare până la finalizarea acestuia.

    Alte informatii

    Ce iţi oferim?
    Contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată;
    Venituri fixe, bonuri de masă, bonusuri de performanță, asigurare medicala;
    Decont transport public, telefon mobil şi tabletă;
    Oportunitatea de a-ți dezvolta o carieră în vânzări şi de a crește profesional alături de noi;
    Acces la training-uri de specialitate şi formare continuă;
    Un program flexibil (luni – vineri, 9:00 – 21:00), care ține cont de nevoile tale, full time sau part time (6 ore);
    Evenimente interne, concursuri motivaţionale, activităţi împreună cu echipa.

    Iasi,

    Aplica fara CV
    Bacau, Iasi, Suceava,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (11)