INGINER PROCES INJECTIE MASE PLASTICE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile INGINER PROCES INJECTIE MASE PLASTICE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Sibiu
  • Actualizat la: 15.01.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare de inginerie, in domeniul electric/electronic reprezinta un avantaj;
    •Experienta cu procese de asamblare manuala (productie de cabluri electrice reprezinta un avantaj)
    •Limba engleza- nivel avansat, limba germana- nivel avansat reprezinta un avantaj;
    •Cunoasterea MS Office, cunostinte SAP reprezinta un avantaj;
    •Bune abilitati de comunicare, capacitatea de a lucra in echipa;
    •Abilitati de analiza si sinteza;
    •Abilitate de stabilire a prioritatilor si gestionare a timpului;
    •Capacitatea de a lucra rapid si precis, sub presiune si cu termene limita;
    •Orientarea catre client, abilitatea de a dezvolta si mentine relatia cu clientii;
    •Preocupare continua pentru dezvoltarea profesionala;
    •Experienta cu echipamente de testare cabluri reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    •Planifica implementarea produselor in productia de serie;
    •Coordoneaza proiectele, atat pentru produsele noi, cat si pentru transferul de productie in interiorul grupului sau de la un furnizor extern in productia proprie;
    •Coordoneaza realizararea de mostre/ produse noi in atelierul de prototipuri;
    •Realizeaza documentatia procesului de producţie;
    •Utilizeaza SAP R/3 si SAP-PLM;
    •Urmareste realizararea seriei zero pentru produsele noi;
    •Analizeaza si imbunatateste procesele de productie;
    •Propune măsuri de raţionalizare, reducere a timpului de producţie;
    •Realizeaza analiza capacitatilor tehnice in vederea realizarii eficientei optime, a calitatii si a functionalitatii echipamentelor si activitatii de productie.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Alba Iulia, Blaj, Sibiu,

    Sibiu,

    Sibiu,

    Vezi job-uri similare (9)