Tehnician Piese de Schimb

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IPSO Agricultura active.

Vezi toate job-urile Tehnician Piese de Schimb active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Agricultura active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: IPSO Agricultura
Domeniu:
  • Agricultura
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alba Iulia
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 20.03.2018

    Prezentă în România încă din 1996, IPSO Agricultură este numărul 1 pe piața utilajelor agricole. Rezultatele obținute de companie în ultimii ani confirmă poziția sa de lider pe piață din România. Cu peste 540 de angajați și 23 puncte de lucru distribuite pe tot teritoriul țării, IPSO Agricultură răspunde în cel mai scurt timp tuturor solicitărilor fermierilor.
    Compania este parte a grupului francez Monnoyeur, cu o rețea de birouri extinsă în 9 țări din lume, cele mai multe din Europa. Paleta de furnizori include: John Deere, Bednar FMT, Kuhn, Manito, Fliegl, Pichon, Perard, Kemper, Zurn, Geringhoff, Grasdorf, Laforge, Pellenc, Bauer, Rivulis Irrigation etc.
    IPSO Agricultură oferă soluții integrate producătorilor agricoli din România, de la piese de schimb, service în câmp, pregătirea operatorilor, optimizarea și monitorizarea flotei de utilaje prin pachetele de servicii FarmSight și până la soluții de finanțare adaptate nevoilor acestora.

    Cerinte

    CERINŢE

    Studii tehnice de specialitate în domeniul tehnic
    Experienţă în comerţul cu piesele de schimb sau pe un post similar
    Cunoştinţele privind programele de identificare piese constituie un avantaj
    Cunoştinţe medii de limba engleză
    Cunoştinţe PC – nivel mediu
    Permis de conducere - categoria B

    Responsabilitati

    RESPONSABILITĂŢI

    Prelucrează comenzile de piese de schimb de la clienţi
    Identifică piesele de schimb şi referinţele în catalogul de piese şi în sistemul de gestiune
    Urmăreşte intrările şi ieşirile din stoc
    Urmăreşte comenzile şi informează clienţii cu privire la data de livrare a pieselor
    Realizează diverse raportări
    Propune soluţii de optimizare a stocului de marfă

    Alte informatii

    PROFIL CANDIDAT

    Buna comunicare si orientare către clienţi
    Seriozitate, dorinţă de învăţare permanentă
    Organizare şi dinamism
    Autonomie

    BUCURESTI, Sibiu, Targu Mures,