Inspector daune – divizia Asigurari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Porsche Finance Group Romania active.

Vezi toate job-urile Inspector daune – divizia Asigurari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: Porsche Finance Group Romania
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.01.2018

    Porsche Finance Group Romania se ocupa cu finantarea si asigurarea autoturismelor apartinand marcilor holding-ului: Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda, Volkswagen Autovehicule Comerciale, Porsche si Das Weltauto

    Cerinte

    • Studii superioare tehnice, de preferat Autovehicule rutiere;
    • Cunostinte solide ale cadrului legal din domeniul asigurarilor;
    • Cunostinte aplicatii de daune auto (Audatex, etc);
    • Experienta intr-o pozitie similara de minim 3 ani, de preferat in activitatea de lichidare a daunelor auto;
    • Utilizare avansata Microsoft Office;
    • Constituie un avantaj cunoasterea limbii engleze.

    Responsabilitati

    • Coordoneaza activitatea inspectorilor constatatori de daune;
    • Monitorizeaza periodic indicatorii specifici zonei de lucru coordonate (timpi de lucru, nivelul rezervei de dauna, etc) si efectueaza analize in vederea optimizarii activitatilor desfasurate;
    • Asigura suportul necesar clientilor si unitatilor reparatoare partenere;
    • Verifica si propune la plata dosarele de dauna, analizeaza dosarele de dauna nesolutionate si propune masuri pentru solutionarea acestora.
    • Monitorizeaza stadiile actiunilor de regres initiate, a cheltuielilor efectuate si a veniturilor inregistrate aferente acestora.
    • Intocmeste rapoarte periodice cu privire la activitatile desfasurate.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (24)