Java Team Leader

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DocProcess active.

Vezi toate job-urile Java Team Leader active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: DocProcess
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.02.2018

    De peste 10 ani realizam si integram solutii performante pentru a ne indeplini misiunea: aducem viitorul in prezent si sustinem transformarea digitala a clientilor nostri. Platforma in cloud - DocXchange - este o solutie dedicata pentru eficientizarea managementului cheltuielilor, diminuarea costurilor si imbunatatirea profitabilitatii. DocXchange integreaza in sistemul EDI peste 3.200 de clienti, cu 25.000 de utilizatori si proceseaza peste 10 milioane de documente anual. De la corporatii la IMM-uri, de la retail si pana la automotive, avem solutii potrivite pentru digitizarea proceselor de business financiar-contabile, logistice, achizitii sau productie. Afla mai multe la doc-process.com.

    Cerinte

    Ce ne dorim sa stii, ca sa ne intelegem bine:
    • Cunostinte de frameworks precum OpenStack, Karaf, Apache Camel, Active MQ;
    • Utilizare de baze NoSQL;
    • Cunostinte avansate si experienta semnificativa in tehnologii JAVA;
    • Experienta ca programator / Team Leader, preferabil 7 ani;
    • Experienta cu metodologia SCRUM.

    Responsabilitati

    Ce vei face?
    Pe scurt, vei lucra pe un produs original, conceptie proprie, deja utilizat pe scara larga. Deci vei vedea ce inseamna sa scalezi un produs, de la o platforma locala la una internationala. Pe lung si mai specific, gasesti mai jos:
    • Ai contact direct cu Product Owner-ul;
    • Vei fi responsabi cu planificarea si gestiunea SCRUM a proiectelor;
    • Vei ajuta la dezvoltarea design-ului detaliat (Detailed Design)
    • Utilizarea activa si creativa a modelelor de programare. Conceptia de arhitecturi de software;
    • Scriere de specificatii pentru module software;
    • Vei realiza analize si revizii de cod;
    • Si vei face coaching si mentoring cu echipa de dezvoltare, ajutand-o sa creeze produse de valoare mare.

    Alte informatii

    Partea noastra de invoiala:
    • Vei lucra pe o solutie deja utilizata de peste 3.200 de clienti astfel incat ai ocazia sa vezi problemele reale ale unui software precum si provocarile scalarii acestuia;
    • Vei lucra la dezvoltarea acestei solutii intr-o platforma internationala;
    • Te ajutam sa iti indeplinesti dorintele de training sau certificari, pentru ca apreciem foarte mult educarea continua;
    • Plus, cele mai noi tehnologii ca sa iti faci treaba bine si repede si bineinteles;
    • Un pachet de beneficii cuprinzatoare: program flexibil, fructe proaspete si cafea buna.

    Am pastrat ce-i mai bun pentru la final: cine suntem?

    De peste 10 ani realizam si integram solutii performante pentru a ne indeplini misiunea: aducem viitorul in prezent si sustinem transformarea digitala a clientilor nostri. Platforma in cloud - DocXchange - este o solutie dedicata pentru eficientizarea managementului cheltuielilor, diminuarea costurilor si imbunatatirea profitabilitatii. DocXchange integreaza in sistemul EDI peste 3.200 de clienti, cu 25.000 de utilizatori si proceseaza peste 10 milioane de documente anual. De la corporatii la IMM-uri, de la retail si pana la automotive, avem solutii potrivite pentru digitizarea proceselor de business financiar-contabile, logistice, achizitii sau productie. Afla mai multe la doc-process.com.

    Procesul de recutare si selectie include interviuri si teste de specialitate. Vor fi invitati la interviu doar candidatii considerati potriviti pentru pozitiile vacante.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (550)