Senior / Java Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DocProcess active.

Vezi toate job-urile Senior / Java Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: DocProcess
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.02.2018

    De peste 10 ani realizam si integram solutii performante pentru a ne indeplini misiunea: aducem viitorul in prezent si sustinem transformarea digitala a clientilor nostri. Platforma in cloud - DocXchange - este o solutie dedicata pentru eficientizarea managementului cheltuielilor, diminuarea costurilor si imbunatatirea profitabilitatii. DocXchange integreaza in sistemul EDI peste 3.200 de clienti, cu 25.000 de utilizatori si proceseaza peste 10 milioane de documente anual. De la corporatii la IMM-uri, de la retail si pana la automotive, avem solutii potrivite pentru digitizarea proceselor de business financiar-contabile, logistice, achizitii sau productie. Afla mai multe la doc-process.com.

    Cerinte

    Ce ne dorim sa stii, ca sa ne intelegem bine:
    • sa fi realizat aplicatii Java de minim 3 ani pentru experienta middle, respectiv 6 ani pentru seniori
    • sa ai cunostinte bune de programare OO si Design Patterns
    • sa ai cunostinte de lucrul cu baze de date (MySql, PostgreSQL sau SQL Server).
    • plus sa stii sa utilizezi sisteme de operare Linux
    • sa intelegi metodologie SDLC
    • sa ai cunostinte de utilizarea a cel putin o metodologie de dezvoltare software agile
    • iar la final, ca sa lucram eficient, sa utilizezi aplicatii si tehnologii ca Intellij IDEA, Jira, Confluence, Bitbuckett, Jenkins, Maven

    Iar ca sa ne intelegem super bine:
    • sa ai experienta de lucru pe un proiect de tip ESB si / sau
    • experienta în lucrul cu Spring, Servicii Web REST
    • aplicatii J2EE (Spring, Hibernate, WebServices) ,
    • module de backend (ESB, XML, XSLT, JMS).
    • sa documentezi codul dezvoltat si la final,
    • sa testezi unitar componentele dezvoltate.

    Responsabilitati

    Ce vei face:
    • contribui la analiza tehnica a proiectului
    • contribui la definirea specificatiilor tehnice si functionale ale proiectului,
    • dezvoltarea proiectului
    • contribui la instalarea în productie

    Alte informatii

    Partea noastra de invoiala:
    • vei lucra pe o solutie deja utilizata de peste 3.200 de clienti astfel incat ai ocazia sa vezi problemele reale ale unui software precum si provocarile scalarii acestuia.
    • vei lucra la dezvoltarea acestei solutii intr-o platforma internationala
    • te ajutam sa iti indeplinesti dorintele de training sau certificari, pentru ca apreciem foarte mult educarea continua.
    • plus, cele mai noi tehnologii ca sa iti faci treaba bine si repede si bineinteles,
    • un pachet de beneficii cuprinzatoare: program flexibil, fructe proaspete si cafea buna.

    Am pastrat ce-i mai bun pentru la final: cine suntem?

    De peste 10 ani realizam si integram solutii performante pentru a ne indeplini misiunea: aducem viitorul in prezent si sustinem transformarea digitala a clientilor nostri. Platforma in cloud - DocXchange - este o solutie dedicata pentru eficientizarea managementului cheltuielilor, diminuarea costurilor si imbunatatirea profitabilitatii. DocXchange integreaza in sistemul EDI peste 3.200 de clienti, cu 25.000 de utilizatori si proceseaza peste 10 milioane de documente anual. De la corporatii la IMM-uri, de la retail si pana la automotive, avem solutii potrivite pentru digitizarea proceselor de business financiar-contabile, logistice, achizitii sau productie. Afla mai multe la doc-process.com.

    Procesul de recutare si selectie include interviuri si teste de specialitate.

    Vor fi invitati la interviu doar candidatii considerati potriviti pentru pozitiile vacante.

    Mult succes tuturor!

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (286)