Specialist Achizitii Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmacia Dona active.

Vezi toate job-urile Specialist Achizitii Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.02.2018

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    - Experienţă 1-2 ani într-un post similar în domeniul farmaceutic;
    - Studii mediii sau superioare;
    - Cunoştinte avansate de operare pe calculator (MS Office);
    - Excelente abilităţi de comunicare şi lucru in echipă;
    - Abilităţi de analiză şi planificare, de negociere, perseverenţă în realizarea obiectivelor.

    Responsabilitati

    - Negociază și răspunde de comenzile lunare sau trimestriale cu distribuitorii;
    - Întocmește necesarul de produse şi trimite comenzi pentru a asigura nivelul optim de stocuri de marfă în portofoliul companiei;
    - Verifică estimările lunare/trimestriale/semestriale;
    - Solicită și verifică facturile de discount, de la parteneri;
    - Interacţionează cu toate departamentele în vederea monitorizării procesului de achiziţie;
    - Elaborează propuneri de îmbunatăţire continuă a activităţii şi procedurilor de lucru în scopul reducerii costurilor departamentului;
    - Introduce datele în sistemul informatic;
    - Întocmeşte rapoarte periodice.

    BENEFICII:
    - Pachet salarial motivant (tichete de masă, decont transport, card discount farmaciile Dona);
    - Telefon de serviciu
    - Posibilități de dezvoltare în cadrul unei echipe tinere şi dinamice.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (61)