Digital Marketing Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GY Medical Solutions active.

Vezi toate job-urile Digital Marketing Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: GY Medical Solutions
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.01.2018

    Pentru ca este loc de imbunatatiri si inovatie in serviciile medicale din Romania, a aparut GY Medical Solutions, o companie care isi desfasoara activitatea in Bucuresti, zona Universitate. Misiunea noastra este sa punem la dispozitia pacientilor romani solutii medicale cu tehnologie avansata, recomandate si folosite de medici si pacienti la nivel international. Obiectivul nostru este largirea gamei terapeutice si, uneori, propunerea de solutii de tratament in anumite situatii in care nu exista remedii.

    Suntem reprezentant exclusiv si lansam pe piata medicala din Romania- B-Cure Laser, dispozitiv medical dezvoltat si brevetat in Israel, aprobat de UE, folosit de pacienti din Elvetia, Finlanda, UK, Rusia, Africa de Sud, Polonia, Filipine, Singapore, Ungaria, Norvegia, Olanda, Franta, Turcia, desigur, Israel, dar nu numai. Terapia laser este folosita extensiv in medicina moderna, acum si in Romania! B-Cure Laser incorporeaza puterea de vindecare din clinici intr-un dispozitiv usor si portabil, de utilizat acasa, care trateaza afectiunilor ortopedice, dureri, inflamatii, rani, accidentari sportive, afectiuni stomatologice, ulcere, rani greu de inchis, piciorul diabetic.

    Cerinte

    Experienta cu SEM, SEO, social media, PPC, Google Analytics, nu doar din auzite; certificarile sunt un plus.

    Responsabilitati

    Ca Digital marketing specialist, vei fi responsabil de sales funnelul care are ca scop generarea de leaduri prin mai multe tool-uri: content marketing, social media, reclame platite, SEO/SEM, landing page-uri, newsletter, studii de caz, retargetare.

    Crearea si gestionarea sales funnelului
    Crearea campaniilor de marketing (generice si de brand) si a elementelor acestora: design, mesaj, copywriting
    Gestionarea strategiilor de promovare, campaniilor PPC, analiza cuvinte cheie, creare si administrare campanii, administrare bugete, analiza si raportare a rezultatelor
    Identificarea si propunerea de noi modalitati de promovare
    Colaborarea cu echipe interne pentru crearea landing page-urilor si optimizarea experientei surferului

    Alte informatii

    Beneficii:

    Training si oportunitati de participare la conferinte
    Un mediu antreprenorial deschis si colaborativ care incurajeaza si sustine dezvoltarea profesionala
    Salariu competitiv, bonus in functie de performanta
    Proiect interesant cu provocari continue, expunerea la un mediu international

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (101)