Key Account Manager

Angajator: WeDOHR
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.12.2018

    Echipa WeDoHR, cu o experiența de peste 10 ani in domeniul Resurselor Umane oferă servicii complete, profesionale si dedicate nevoilor specifice ale clienților in sfera managementului resurselor umane.
    Rolul WEDOHR, ca furnizor de servicii de recrutare pentru clientii nostri, este acela de a permite partenerilor sa se concentreze pe dezvoltarea afacerilor si de a prelua rolul de a identifica si a atrage cei mai potriviti candidati pentru organizatiile partenere.

    Cerinte

    Studii superioare in domeniul economic sau industrie alimentara;
    Experienta pe un post similar minim 2 ani;
    Experienta anterioara in industria Horeca sau Retail prezinta un avantaj;
    Abilitati de operare cu pachetul Office;
    Abilitati de comunicare, de initiere si dezvoltare a relatiilor;
    Persoana ambitioasa, tenace si perseverenta;
    Persoana deschisa, curioasa, cu abilitati de vanzare;
    Persoana organizata, bun planificator, orientat spre rezultate.

    Responsabilitati

    -promovarea produselor FRUFRU catre clienti din industriile Horeca si Retail;
    - cunoasterea detaliata a gamei de produse oferite, precum si a produselor oferite de companiile concurente;
    - initiaza si dezvolta parteneriate cu potentiali clienti din industriile Horeca si Retail;
    - realizeaza analize si previziuni privind vanzarile produselor FRUFRU si propune masuri pentru cresterea vanzarilor;
    - solicita in permanenta feedback-ul clientilor privind produsele FRUFRU;
    - mentine o relatie stransa cu echipele de productie si vanzare;
    - realizeaza rapoarte periodice pentru a masura eforturile de vanzare si a implementa actiuni in timp util.

    Alte informatii

    Mix intre job de birou si job de teren.
    Pachetul salarial: salariu fix, comision si masina de seviciu.