Linux System Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile StarTech Team active.

Vezi toate job-urile Linux System Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: StarTech Team
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alexandria
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.03.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Experienta Linux OS Redhat/CentOS

    - tehnologii web hosting configurare, tunning

    - baze de date Mysql, Postgresql (backup/restaurare, configurare)

    - implementare/verificare/intretinere/policy backup system

    - mentenanta la nivel de sistem de operare (analiza loguri, configurare servicii noi etc.)

    - cunostinte sisteme de monitorizare cu Nagios, Cacti

    - management masini virtuale Linux sub VMware ESXi, NFS backup

    - cunostinte networking TCP/IP

    - servicii de email, Postfix, Sendmail

    Responsabilitati

    Ofera suport operational pentru serverele Linux in conformitate cu SLA agreat incluzind:

    -monitorizare sistem prin ticket si coordonare cu restul echipei de support

    -verificarea functionarii in parametri normali a sistemelor

    -managementul incidentelor, troubleshooting incluzand tehnologi multiple

    -intelegerea si urmarea politicile si procedurile IT

    -configuration, change release, capacity& availability management

    -documentare proceselor operationale

    -asista si participa in proiectele interne si ecterne companiei

    -comunicarea eficienta cu clientii interni

    Alte informatii

    BENEFICII:
    - suport pentru îmbunătățirea continua a cunoștințelor în cadrul unei echipe cu experiență de peste 16 ani în domeniu;
    - salariu atractiv, în funcție de experiență;
    - expunere la clienți internaționali, proiecte variate și interesante;
    - echipa tanara, lucru dinamic;

    Aplica fara CV
    Remote

    Remote

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (434)