Specialist Secretariat General

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Intesa Sanpaolo Bank active.

Vezi toate job-urile Specialist Secretariat General active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: Intesa Sanpaolo Bank
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.01.2018

    Intesa Sanpaolo Bank este parte a celui mai mare grup bancar din Italia si unul dintre cele mai mari din Europa. Noi credem ca succesul companiei noastre este strans legat de profesionalismul, motivația și sentimentul de apartenența a oamenilor care lucreaza aici.

    Cerinte

    Ne dorim un coechipier care sa aiba:

    Studii superioare finalizate in domeniul stiintelor juridice;
    Experienta profesionala 2 ani pe un post asemanator – reprezinta un avantaj;
    Cunostinte bune de utilizare a calculatorului: Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet;
    Bune cunostinte de limba engleza, cunostintele de limba italiana reprezinta un avantaj;
    Capacitate de organizare si atentie la detalii;
    Bune abilitati de comunicare si ascultare activa;
    Proactivitate;
    Orientare catre gasirea de solutii.

    Responsabilitati

    Te vei ocupa in principal de:

    Pastrarea Registrului Actionarilor si inregistrarea mentiunilor specifice;
    Organizarea, participarea in calitate de secretar si gestionarea sedintelor Adunarii Generale a Actionarilor, Consiliilor de Administratie, Comitetelor de Management, de Audit;
    Gestionarea activitatilor in relatia cu Registrul Comertului (inregistrari, modificari etc.);
    Asigurarea de suport unitatilor teritoriale cu privire la documentatia necesara pentru operatiunile de inregistrare;
    Gestionarea relatiilor cu diferite institutii ale statului;
    Asigurarea reprezentarii Bancii in raporturile cu BNR pe probleme legate de autorizari/aprobari/notificari/informari etc.
    Comunicarea celorlalte structuri ale Bancii cu privire la deciziile luate de organismele decizionale;
    Acordarea, impreuna cu Departamentul Juridic, de consultanta si asistenta in domeniul “corporate governance” entitatilor din cadrul Grupului Intesa Sanpaolo;

    Alte informatii

    Noi iti oferim:

    Oportunitatea de a lucra in cadrul unuia dintre cele mai mari si mai stabile grupuri financiar-bancare din lume;
    Posibilitatea de prelungire a contractului pe perioada nedeterminata in functie de rezultatele profesionale obtinute;
    O echipa de profesionisti care te va ajuta sa inveti si sa te integrezi;

    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (14)