Asistent Medical Generalist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Asistent Medical Generalist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.04.2018

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Şcoala sanitara postliceală/colegiu de specialitate (autorizaţie de liberă practică valabilă)
    Minimum 1 an experienţă în spital sau cabinet medical
    Disponibilitate de a lucra in schimburi de 8 sau 12 ore
    Cunoastere operare PC : Office
    Permis auto categ B

    Responsabilitati

    Titularul postului este responsabil pentru furnizarea efectiva si eficienta de servicii medicale pentru toti salariatii din aria de responsabilitate in limitele competentelor sale
    Asigurarea serviciilor de asistent medical, medicina generala conform cerintelor legale si politicilor companiei
    Oferă sprijin psihologic/emoţional şi/sau încurajează adresarea către servicii specializate, la nevoie
    Acordă asistenţă medicală/primul ajutor pacienţilor care au suferit un accident şi în afecţiunile ce debutează brusc la locul de muncă până la sosirea medicului sau a asistenţei medicale specializate
    Administrează medicaţie în conformitate cu recomandarea medicului
    Asistă medicul în cadrul controalelor medicale de medicina muncii
    Se implică în programele medicale de prevenţie
    Îndeplineşte orice alte sarcini medicale, în limitele sale de competenţă, sub îndrumarea medicului
    Pastreaza confidentialitatea actului medical
    Organizează transportul şi însoţeşte pacienţii la unităţile medicale, la recomandarea medicului
    Se implică în organizarea primului ajutor în unităţile de operare
    Încurajează aplicarea acţiunilor preventive, oferă îndrumare pentru însuşirea cunoştinţelor cu privire la menţinerea şi/sau ameliorarea sănătăţii
    Responsabil cu menţinerea unui mediu de lucru curat, ordonat, confortabil, în cadrul cabinetului medical

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (66)