Specialist Recrutare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UniCredit Bank active.

Vezi toate job-urile Specialist Recrutare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: UniCredit Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.10.2018

    In Romania, UniCredit Bank este una dintre principalele institutii financiare, oferind servicii si produse de inalta calitate pentru toate categoriile de clienti. UniCredit Bank isi propune sa mentina permanent clientul in centrul activitatilor sale, sa fie un partener cu care se lucreaza usor si sa fie o parte foarte activa a comunitatilor in care isi desfasoara activitatea.

    Cerinte

    • Propune noi surse si metode de recrutare, intervievare si testare;
    • Stabileste nevoile de recrutare si realizeaza profilul candidatului ideal;
    • Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
    • Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu managerii de departamente;
    • Selecteaza candidatii, in functie de profilul agreat si cerintele postului;
    • Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
    • Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor;
    • Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati;
    • Monitorizeaza permanent piata de resurse umane si mentine legatura cu firmele de recrutare agreate, pentru pozitiile contractate;
    • Intocmeste rapoarte de recrutare si selectie specifice.

    Responsabilitati

    • Orientare catre rezultate, initiativa, proactivitate;
    • Absolvent studii superioare;
    • Experienta anterioara similara pe gestionare proiecte de recrutare si selectie de volum - 1- 3 ani;
    • Cunostinte de legislatia muncii;
    • Cunostinte MS Office nivel mediu (Excel, Outlook);
    • Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
    • Excelente abilitati de comunicare, relationare;
    • Ecelente abilitati de organizare si planificare a timpului;
    • Abilitati de a lucra echipa, flexibilitate.

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (31)