Call Center Officer (Hungarian Speaker)

Angajator: OTP Bank
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Internship
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.12.2017

    Prezenta din 2004 pe piata bancara locala, OTP Bank Romania si-a propus sa devina o banca universala puternica, care sa ofere servicii complete pentru clienti persoane fizice si companii.

    In ultimii 11 ani de cand OTP Bank a intrat pe piata din Romania am demonstrat ca avem capacitatea de a intelege nevoile clientilor si contextul actual al pietei si ca suntem un partener de incredere in furnizarea de servicii financiare.

    In OTP Group, oamenii dau valoare si sunt o adevarata resursa. De aceea, OTP Bank Romania recunoaste, atrage, dezvolta si expune spre calitate si profesionalism capitalul uman, rezultatul fiind o echipa tanara aflata intr-un continuu proces de perfectionare.

    Cerinte

    • Abilităţi de vânzare, persuasiune;
    • Cunoştinţe de operare PC (Microsoft Office);
    • Atitudine proactivă și orientare spre rezultate;
    • Abilităţi multitasking, prioritizare eficientă, responsabilitate, managementul eficient al timpului;
    • Colaborare eficientă în cadrul echipei.

    Responsabilitati

    • Preiei si rezolvi solicitari primite de la clienti prin apeluri telefonice sau prin alte canale de comunicare (email, chat, mesaje Internet Banking sau social media)
    • Asiguri suport pentru serviciile şi produsele băncii in interactiune cu alte departamente interne;
    • Identifici oportunităţi de promovare a produselor bancii in contactele cu clientii, ii ghidezi si ii convingi sa mearga in sucursale sau agentii;
    • Preiei reclamaţii primite telefonic de la clienţi şi le trimiti spre rezolvare;
    • Efectuezi tranzacţii ordonate telefonic de clienţii serviciului OTPdirekt;
    • Iniţiezi apeluri către clienţi şi potenţiali clienţi ai băncii în timpul campaniilor de vânzare, în scopul promovării produselor şi serviciilor.

    • Salariu fix dar si bonusuri atractive în funcţie de performanţă;
    • Mediu de lucru plăcut, colegi veseli si gata oricand sa te ajute.