Digital Communication Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MASPEX ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Digital Communication Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Angajator: MASPEX ROMANIA
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.01.2018

    MASPEX ROMANIA is one of the leaders of different Romanian segments market. Maspex Romania is a subsidiary of Maspex Wadowice Group from Poland, one of the largest food companies in central and Eastern Europe. Romania represents the second largest market after Poland, both in terms of fiscal value and investments made, but also of purchasing power. The Maspex Group has entered on Romanian market in 1996, and in present is one of the greatest polish investors from Romania. Maspex is a front runner with products like: Tedi, Tymbark nectars and fruit juices, La Festa hot chocolate and cappuccino, Ekland instant tea, Coffeeta coffee creamer, Salatini crackers and brezels and now with natural mineral water. Maspex Romania guarantees a permanent development on FMCG market and also the job security of his employees.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate cu diplomă de licență, de preferat in domeniul marketingului online;
    - Experiență relevantă in Marketing Online, dobândită fie intr-o agenție de media fie intr-o companie care activează in domeniul FMCG;
    - Cunostințe minime de edidare grafică si o bună ințelegere a canalelor de marketing;
    - Fluență în limba engleză;
    - Cunoștințe solide, dobândite in practică, privind utilizarea instrumentelor de analiză a paginilor de socializare și a datelor;
    - Bune abilități de relaționare, comunicare și lucru în echipă;
    - Persoană organizată, pozitivă, proactivă, cu inițiativă, dornică de învățare și dezvoltare profesională continuă.

    Responsabilitati

    - Coordonarea activităților de comunicare în mediul digital în concordanță cu strategia fiecărui brand din portofoliul grupului Maspex România, asigurarea suportului necesar pentru toate proiectele de brand derulate in mediul digital;
    - Crearea, gestionarea și actualizarea în permanență a conținutului digital pentru toate website-urile de brand, corporate și promoționale, a canalelor de Youtube și a platformelor online interne;
    - Planificarea, dezvoltarea conținutului și monitorizarea tuturor paginilor de socializare ale companiei;
    - Analiza pieței interne și internaționale, în mediul digital, pentru identificarea tendințelor și oportunităților de dezvoltare;
    - Analiza site-urilor de brand proprii comparativ cu cele concurente, pentru identificarea punctelor slabe și forte;
    - Extragerea si analiza Insight-urilor pentru conturile rețelelor de socializare ale brandurilor companiei, a datelor de Google Analytics și generarea de soluții pentru îmbunătățirea rezultatelor;
    - Colaborarea cu agențiile de creație și cu departamentul de grafică în vederea realizării materialelor grafice necesare pentru implementarea campaniilor online;

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (238)