CONTABIL

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HR TIME active.

Vezi toate job-urile CONTABIL active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: HR TIME
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.02.2018

    Vrei sa iti gasesti calea potrivita? Esti la inceputul drumului in viata profesionala? Sau poate vrei sa faci o schimbare in cariera?
    Studiile spun ca pentru a alege o cariera potrivita si mai apoi pentru a avea succes este important sa cunosti unde esti, ce vrei sa realizezi si care sunt pasii pentru drumul intre cele doua puncte.

    Noi te putem ajuta, joburile noastre pot fi sansa pe care o astepti!

    Cerinte

    - Experienta cel putin 3 ani intr-un post de contabilitate si raportare in cadrul unei institutii financiare nebancare, de credit sau de intermediere financiara;
    - Cunoasterea IFRS, a legislatiei specifice, a reglementarilor BNR privind IFN, experienta de lucru cu autoritatile;
    - Persoana analitica, organizata, cu abilitati de planificare, prioritizare a sarcinilor si respectare a termenelor specifice contabilitatii;
    - Spirit de echipa, proactivitate, bune abilitati de comunicare;
    - Buna cunoastere a programelor Office, in special Excel;
    - Pot constitui un plus cunostintele si experienta in administrare resurse umane, detinerea certificarii de Inspector HR.

    Responsabilitati

    - Elaborarea reglementarilor contabile si implementarea proceselor specifice, in conformitate cu legislatia romaneasca in vigoare;
    - Elaborarea situatiilor financiare statutare si asigurarea relatiei cu tertii (firma externa de contabilitate, organismele de supervizare sau altele);
    - Pregatirea pachetului de rapoarte IFRS catre Grup, rapoarte catre BNR si ANAF;
    - Planificarea in mod eficient a activitatii astfel incat sa asigure respectarea temenelor de raportare;
    - Evidenta corecta si la timp a tuturor operatiunilor financiare, contabile, a activelor fixe si elementelor de inventar;
    - Derularea inventarierii in conformitate cu prevederile legale;
    - Verificarea si/sau inregistrarea facturilor furnizor, efectuarea de plati online, verificarea soldurilor si operarea rectificarilor necesare, arhivarea documentelor si registrelor contabile conform legislatiei.