Agent telesales/ Reprezentant relatii clienti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Agent telesales/ Reprezentant relatii clienti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.01.2018

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    •Contacteaza clientii actuali si potentiali in vederea vanzarii produselor si serviciilor conform campaniilor planificat
    •Emite si transmite emailuri, faxuri, scrisori la solicitarea clientilor alocati in camanii
    •Verifica veridicitatea si corectitudinea informatiilor introduse in CRM, baze de date, etc
    •Completeaza un formular de reclamatii la sesizarea clientului specificand motivul reclamatiei
    •Preda formularele de comanda si reclamatii catre Project Manager
    •Foloseste si actualizeaza baza de date clienti cu informatii si cerinte despre clientii vechi/noi sau potentiali, comunicate de acestia
    •Utilizeaza programele de calculator :Word, Excel, Microsoft Outlook,Access, CRM etc.
    •Se documenteaza in permanenta, referitor la noile produse/servicii oferite de catre firmele colaboratoar
    •Urmareste si propune modul de rezolvare a diferitelor aspecte aparute in activitatea de zi cu z
    •Semnaleaza managerului direct orice neregula sesizata in derularea unui proiect

    Responsabilitati

    - studii medii/superioare in curs sau finalizate
    - bune abilitati de comunicare si interrelationare
    - buna capacitate de a lucra cu deadlineuri
    - experienta anterioara in domeniul telesale, customer services, call center reprezinta avantaj

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu net 1330 ron net+ bm de pentru fiecare zi lucrata
    - bonus de pana la 2000 euro
    - locatia zona Dr Taberei

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (80)