Planner Productie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Planner Productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 04.06.2019

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Pasionat de metode de planificare și eficientizare a procedurilor și proceselor de productie;
    - Experienta într-o poziție similara, minim 3 ani;
    - Studii superioare în domeniul tehnic, economic;
    - Capacitate de analiza, sinteza și organizare a proceselor si proiectelor;
    - Persoana matura, responsabil și orientat spre rezultat si eficienta, ordine si disciplina;
    - Experienta in utilizarea softurilor de sistem ERP, softurilor de comunicare; Office: Word, Excel; altele;
    - Permis de conducere categoria B și limba engleza la nivel mediu.

    Responsabilitati

    - Realizeaza, implementeaza și gestioneaza un sistem organizat de producție care sa conduca la creșterea eficientei, productivitatii și competivitatii;
    - Analizează toate proiectele, comenzile, cererile de produse finite de la clienţi şi pregăteşte planuri de productie având în vedere toate detaliile cantitative, calitative și timp;
    - Periodic/lunar/săptămânal/zilnic, în funcţie de necesităţi, analizează şi transmite planurile de producţie şi livrare, în funcţie de comenzile ferme şi previziunile clienţilor/furnizorilor, având în vedere eficientizarea liniilor de producţie şi respectarea politicilor de stoc;
    - Zilnic verifică şi analizează conformitatea planurilor de producţie şi livrare, monitorizând performanţa (analizează deviaţiile de la ţinte şi asigură identificarea corectă a cauzelor);
    - Implementează şi menţine în standarde, în funcţie de nevoile sectiilor și departamentelor, aplicaţii informatice specifice;
    - Ofera suport și este persoana de contact cu toți sefii de sectii/departamente pentru toate problemele legate de comenzi, previziuni şi livrări;
    - La cerere, furnizează conducerii rapoarte (informaţii corecte şi actualizate) din aria de responsabilitate (date legate de proiecte/comenzi, planurile de producţie, stocuri, etc.).

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (33)