Agent Colectare Debite

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 15.12.2017

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    - Studii medii / superioare;
    - Experienta intr-o pozitie similara;
    - Cunostinte de limba engleza;
    - Cunostinte Excel, Word;
    - Foarte bune abilitati de planificare si organizare;
    - Orientare catre client.

    Responsabilitati

    - Efectueaza telefonic activitatile de colectare solicitate pentru fiecare cont din portofoliul de clienti alocat conform procedurilor de colectare;
    - Gestioneaza portofoliul de clienti (monitorizarea promisiunilor de plata);
    - Preluare apeluri de la clienti si rezolvarea situatiilor;
    - Consilierea clientilor si informarea acestora in legatura cu aspectele specifice platilor;
    - Furnizare informatiilor corecte si complete privind modalitatea de plata si locatiile unde se poate face plata;
    - Oferirea de suport cu privire la situatia financiara a debitorului precum si informatii corecte privind produsele pentru care inregistreaza restanta;
    - Inregistrarea corecta si completa a informatiilor obtinute in urma apelurilor in aplicatia de collection;

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Salariu fix;
    - Tichete de masa;
    - Comision de performanta;
    - Abonament medical;
    - Echipa tanara si dinamica.