Junior - Analist date - Statistica - fara experienta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Junior - Analist date - Statistica - fara experienta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.04.2018

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    CUNOSTINTE:
    Obligatoriu:
    Microsoft Excel – mediu/avansat – functii calcul matematic (total, subtotal, medii, etc.), de validare date (If, and, or), de cautare (in substring, vlookup);
    Limba engleza – avansat;
    Optional:
    SPSS – frecvente, medii (orice alta cunostinta in SPSS este un plus)

    STUDII:
    Facultate sau master – absolvita sau in curs de absolvire in unul din urmatoarele domenii: Statistica, Marketing, Sociologie sau domenii conexe.

    EXPERIENTA:
    Orice experienta in domeniul cercetarii (mai ales de piata) este un plus.

    PROFIL:
    -Gandire logica, spirit analitic, atentie la detalii, inclinatie spre lucrul cu cifre
    -Persoana dornica de invatare
    -Punctualitate, responsabilitate personala, respectarea deadline-urilor

    Responsabilitati

    1. PREGATIREA PROIECULUI
    -Stabilirea parametrilor esantionului;
    -Realizarea schemei de ponderare;
    -Programarea chestionarelor in platforma proprie;
    -Traducere, adaptare chestionare;
    -Compilare baze de contacte.

    2. CURATAREA BAZELOR DE DATE
    - Controlul logic al raspunsurilor conform specificatiilor din chestionar;
    - Validarea curatarii si corectarea erorilor de curatare;

    3. ANALIZA DATELOR
    - Calcularea ponderilor si realizarea variabilei de ponderare;
    - Codificarea raspunsurilor deschise in categorii;
    - Prelucrarea finala a datelor (descriptives, crosstabs);
    - Realizarea testelor statistice (de medii, de asociere); calcularea indicilor de deviatie
    - Verificarea rezultatului prelucrarii;
    - Realizarea raportului de cercetare pe baza tabelelor si testelor.

    Altele:
    -Modificare baze de date contacte conform schimbarilor

    Sarcinile principale vor fi curatarea bazelor de date (in special codificarea intrebarilor deschise) si efectuarea rapoartelor, insa se va trece prin toate etapele realizarii unui studiu de piata, existand multe posibilitati de invatare si dezvoltare profesionala.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (69)