Expert Dezvoltare HoReCa

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: > 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.12.2017

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    Minim 5 ani experienta in domeniul HoReCa (ex: bucatar, manager F&B, manager restaurant)
    Cunostinte solide specifice pietei HoReCa (gastronomie, termeni specifici, tehnici de preparare, managementul strategic in ospitalitate, ingineria meniului, etc.)
    Capacitatea de a fi inovator, flexibil si creativ
    Capacitatea de a comunica eficient cu clientii intr-o maniera profesionista
    Abilitati operare MS Office
    Cunstinte limba engleza (nivel mediu)

    Responsabilitati

    Dezvolta/ adapteaza portofoliul de produse nevoilor clientilor HoReCa
    Contribuie la realizarea planului de comunicare pentru clientii HoReCa in colaborare cu departamentul de Marketing
    Ofera suport in dezvoltarea si crearea de module de training specifice produselor si managementului in gastronomie
    Ofera suport tehnic de specialitate (caracteristici produse si recomandari de folosire, management gastronomie, management ospitalitate)
    Dezvolta relatia cu clientii si comunitatea HoReCa