Buyer

Angajator: NORIEL
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.12.2017

    Noriel este compania care aduce culoare si bucurie in lumea copiilor din Romania, inca din anul 1995. Cu peste 400 de angajati si peste 50 de magazine in toata tara, Noriel este mai mult decat liderul de piata – este locul in care jucariile se nasc si cresc intocmai ca un copil: de la conceptul in care investim ingeniozitate si pasiune pana la realizarea riguroasa, jucariile noastre ajung pe rafturile magazinelor... bine crescute! Daca vrei sa fii implicat in acest proces, Noriel te asteapta cu bratele deschise!

    Ne consideram angajatii parteneri in activitatea de zi cu zi si sustinem dezvoltarea profesionala si stabilitatea echipei. Apreciem oamenii implicati si seriosi, asa ca ne bucuram sa crestem impreuna pentru cat mai mult timp.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    •Studii superioare finalizate
    •Experienta in achizitii, de preferat IT&C, minim 3 ani
    •Cunoasterea culturii Orientului indepartat; experienta de lucru cu parteneri din aceasta regiune
    •Limba engleză –nivel avansat
    •Disponibilitate la deplasare in afara tarii

    Competente:

    •Abilitati de negociere
    •Solutionarea rapida si eficienta a problemelor
    •Persoana analitica cu competente numerice
    •Abilitati de a crea relatii

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    •Responsabil de negocierea contractelor cadru si a anexelor comerciale anuale, stabilite in concordanta cu strategia companiei si cu targetele de profitabilitate alocate pe fiecare categorie de furnizor
    •Asigura suport in realizarea planogramelor pe clustere de magazine
    •Dimensioneaza comenzile pentru reteaua proprie de magazine si pentru distributie
    •Monitorizeaza permanent stadiul comenzii
    •Stabileste preturile de vanzare ale produselor, pe baza strategiei companiei
    •Monitorizeaza permanent competitia, acordand feed-back periodic in ceea ce priveste situatia in piata (gamele existente la competitori, promotii speciale, alinieri de pret)
    •Gaseste noi furnizori potentiali, analizeaza ofertele si ofera feed-back in ceea ce priveste potentialul de listare a fiecarui furnizor; deplasarea la targurile de specialitate
    •Completeaza parametrii necesari listarii articolelor
    •Tine permanent legatura cu celelalte departamente, oferind informatii necesare bunei desfasurari a activitatii, dar si ingloband feed-back-ul lor in ceea ce priveste sortimentatia de produse