Controlor gestiune industriala

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Controlor gestiune industriala active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 28.12.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Experienta intre 5-8 ani in domeniul economic
    - Cunostinte ERP (SAP)
    - Limba engleza si /sau franceza
    - Urmarirea detaliata a rentabilitatii programelor
    - Inventar si analiza
    - Urmarirea indicatorilor de performanta financiara
    - Punere in practica plan de actiune ( rentabilitate financiara)

    Responsabilitati

    - Asigura cost controlul si urmareste rentabilitatea financiara pe fiecare program
    - Controlul costurilor pe achizitii
    - Controlul costurilor cu mijloacele umane si materiale
    - Controlul costurilor per structuri si materiale
    - Asigura masurarea, controlul si previzioneaza rezultatele operationale ale fabricii (indicatori de gestiune, controlul riscurilor financiare)
    - Armonizeaza procedurile contabile si financiare ale intreprinderii
    - Supervizeaza inchiderea conturilor
    - Raporteaza rezultatele sefilor ierarhici (analiza lunara, realizarea unui studiu economic si financiar, sinteza activitatilor)
    - Asigura suport operationalilor in cadrul analizelor
    - Asigura performanta activitatilor economice si a instrumentelor de pilotage ( tablou de bord, sistem informatic)
    - Ofera sfaturi directorului general si responsabililor de departamente pt un calcul just al costurilor, evalueaza riscurile si propune alternative
    - Organizeaza audituri interne regulate permitand astfel optimizarea ectivitatii economice a societatii
    - Identifica disfunctii in procedura de gestiune, in procedura de organizare sau in in cea de metode de lucru ( controlul fiabilitatii informatiei financiare, calitatea procesului, controlul conturilor, masuri de riscuri legale )
    - Aduce recomandari directorului general in ceea ce inseamna ameliorarea si ajustarea a ceea ce trebuie facut la nivel imperativ sau pentru reglementarea performantei.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (114)