senior contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Especial Audit active.

Vezi toate job-urile senior contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Especial Audit
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.05.2018

    Especial Audit este o companie cu o experienta de peste 14 ani in domeniul serviciilor de audit, contabilitate, salarizare și administrare resurse umane. A cunoscut o crestere continua de-a lungul timpului, succesul datorindu-se unei echipe de profesionisti instruita si pregatita constant in legislatie si fiscalitate.
    Misiunea noastra este aceea de a cunoaste si a intelege nevoile clientilor pentru a le oferi suport in identificarea celor mai eficiente solutii financiar-contabile care sa le asigure cresterea si siguranta afacerii.

    Daca iti doresti sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti te invitam sa ne cunoastem si sa discutam despre cariera ta!

    Cerinte

    -contabil cu experienta minimum 3 ani in domeniul financiar-contabil
    -studii superioare (specializare contabilitate – avantaj)
    -cunostinte avansate de contabilitate romaneasca (RAS);
    -cunostinte de impozite si legislatie fiscala
    -cunostinte excelente de operare Excel si Word
    -limba engleza (nivel conversational si scris mediu- avantaj).
    -atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza,
    -foarte bune abilitati de comunicare profesionala si orientare catre client
    -dorinta de invatare si orientare spre construirea unei cariere
    -experienta intr-un loc de munca similar (de preferat)

    Responsabilitati

    1. Inregistrari contabile si inchidere de luna:
    2. Calculul impozitelor si taxelor locale, respectand legislatia fiscala
    3. Raportari financiare catre grup cu respectarea deadline-urile stabilite de catre companie
    4. Analiza din punct de vedere fiscal a documentelor justificative;
    5.Intocmire si depunere declaratii fiscale;
    4.Intocmire de situatii financiare conform standarde de contabilitate locala;

    Alte informatii

    Oferta :
    -salariu motivant
    -tichete de masa
    -posibilitati de instruire continua prin cursuri interne si externe
    -oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara , dinamica si profesionista
    -program de lucru de luni-vineri 8-16:30

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (118)