Sales Assistant

Vezi toate job-urile Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global active.

Vezi toate job-urile Sales Assistant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.01.2018

    Intr-o lume unde diversitatea este un element cheie, stim ca este esential sa adaptam serviciile noastre la cerintele clientilor, sa construim solutii customizate pentru fiecare client.

    Motto-ul nostru: Nu exista un serviciu care sa nu poate fi imbunatit.

    Cerinte

    PayOut este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Sales Assistant (Bucuresti) pentru clientul sau, o importanta companie italiana din domeniul IT.

    Daca esti interesat de aceasta oportunitate, asteptam cv-ul tau.

    Candidatul ideal este o persoana cu experienta in domeniul vanzari, cu atentie distributiva si excelente abilitati de comunicare.

    Cerinte:

    - Experienta in activitatea de vanzari/call center reprezinta un avantaj;
    - Studii superioare;
    - Cunostinte limba engleza/italiana (nivel mediu/avansat);
    - Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
    - Persoana comunicativa, activa, dinamica;
    - Persoana sociabila si organizata, care interactioneaza usor cu cei din jur, orientata spre performanta si spre procesul de vanzare;
    - Orientare catre client si cursivitate in exprimarea verbala;
    - Atitudine pozitiva, invatare rapida, auto-motivare.

    Responsabilitati

    - Contacteaza clientii din baza de date si le prezinta serviiile oferite;
    - Analizeaza nevoile clientilor si le sugereaza servicii care corespund nevoilor acestora;
    - Desfasoara activitati de promovare si vanzare a serviciilor;
    - Planifica intalniri si mentine legatura cu clientii;
    - Cauta permanent oportunitati de atragere a noilor clienti;
    - Dezvolta si mentine relatia cu clientii in scopul atingerii obiectivelor de vanzare;
    - Participa si ajuta la organizarea evenimentelor de catre companie;
    - Informeaza permanent superiorul cu privire la situatiile, problemele noi aparute si ii ofera suport.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (120)