IT Recruiter

Angajator: I.FUTURE
Domeniu:
  • IT Software
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.12.2017

    I FUTURE belongs to a Group of companies with multinational presence across various parts of the globe.
    Our goal is developing individuals by building a strong foundation towards their employable future, supporting both personal and corporate goals.

    Cerinte

    • Experienta in recrutare IT, minim 1 an;
    • Studii superioare, preferabil in domeniul stiintelor sociale/ resurse umane/ economice;
    • Cunostinte de limba engleza (cel putin de nivel mediu), iar a doua limba reprezinta un avantaj;
    • Cunostinte operare PC (MS Office) - cel putin la nivel mediu;
    • Abilitati de comunicare;
    • Abilitati de persuasiune si negociere;
    • Atentie la detalii;
    • Team Player;

    Responsabilitati

    • Desfasoara activitati de cautare (sourcing) prin diverse canale si preselectie a celor mai buni candidati;
    • Cunostinte de Boolean Search reprezinta un plus;
    • Cautarea candidatilor potriviti, utilizand diferite tool-uri si canale de recrutare(Linkedin, BestJobs, Hipo, Ejobs etc);
    • Potrivirea profilurilor rezultate screeding-ului cu caracteristicile specifice pozitiei curente;
    • Coordonarea intregului proces de recrutare si selectie a candidatilor (atragere, selectie, intervievare, negociere);
    • Realizeaza evaluarea comportamentala si motivationala a candidatilor prin interviuri semi-structurate, bazate pe competente; verifica referintele oferite de acestia si elaboreaza rapoartele de interviu;
    • Oferirea feedbackului constant catre candidati prin procesul de follow-up;
    • Actualizeaza permanent baza de date a departamentului de recrutare si realizeaza rapoarte periodice in legatura cu activitatea desfasurata;
    • Ofera suportul echipei si contribuie la baza de cunostinte a departamentului pe diverse teme de recrutare / resurse umane.
    • Identificarea celor mai inovative metode de cautare.