IT Project Manager / Business Analyst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Play Solutions active.

Vezi toate job-urile IT Project Manager / Business Analyst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Play Solutions
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 21.12.2017

    Play Solutions a fost infiintata de un roman pasionat de tehnologie si business. Din 2012 echipa noastra aduce impreuna specialisti in diverse tehnologii IT si clientii care au nevoie de seriozitatea si focusul lor.

    Credo-ul nostru zilnic este inspirat din cuvintele lui Aristotel ‘’ We are what we repeatedly do. Excellence is not a singular act, but a habit.”

    Te asteptam in echipa noastra, pentru a invata si a livra excelenta.

    Cerinte

    • Cunostinte solide Suita Microsoft;
    • Cunostinte aplicatii IT (avantaj);
    • Capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
    • Capacitate de previziune a evenimentelor;
    • Abilitati de negociere si de a stabili relatii.
    Studii:
    • Nivel de studii: superioare – de preferat profil Real/Tehnic;
    • Cunoastere buna a limbii engleze.

    Responsabilitati

    • Identifica cerintele clientilor si le documenteaza;
    • Stabileste bugetul proiectului;
    • Introduce proiectele in sistemul de management si gestioneaza evolutiei acestora;
    • Solicita si primeste informatii periodice de la responsabili, despre task-urile alocate;
    • Urmareste respectarea deadline-urilor pentru task-urile din proiect;
    • Raporteaza periodic statusul proiectului in desfasurare;
    • Respecta metodologia de project management implementata in cadrul companiei.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Dezvoltarea unei cariere intr-un domeniu dinamic si de actualitate;
    • Activarea intr-un mediu care faciliteaza dezvoltarea personala si profesionala;
    • Sprijin financiar pentru traininguri, cursuri si certificari.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (505)