IT Project Manager / Business Analyst

Angajator: Play Solutions
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 14.12.2017

    Play Solutions este o companie privata cu capital integral ramanesc, care activeaza pe piata solutiilor si serviciilor IT pe arii de proiectare si implementare solutii IT la comanda.

    Cerinte

    • Cunostinte solide Suita Microsoft;
    • Cunostinte aplicatii IT (avantaj);
    • Capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
    • Capacitate de previziune a evenimentelor;
    • Abilitati de negociere si de a stabili relatii.
    Studii:
    • Nivel de studii: superioare – de preferat profil Real/Tehnic;
    • Cunoastere buna a limbii engleze.

    Responsabilitati

    • Identifica cerintele clientilor si le documenteaza;
    • Stabileste bugetul proiectului;
    • Introduce proiectele in sistemul de management si gestioneaza evolutiei acestora;
    • Solicita si primeste informatii periodice de la responsabili, despre task-urile alocate;
    • Urmareste respectarea deadline-urilor pentru task-urile din proiect;
    • Raporteaza periodic statusul proiectului in desfasurare;
    • Respecta metodologia de project management implementata in cadrul companiei.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Dezvoltarea unei cariere intr-un domeniu dinamic si de actualitate;
    • Activarea intr-un mediu care faciliteaza dezvoltarea personala si profesionala;
    • Sprijin financiar pentru traininguri, cursuri si certificari.