Junior Tester

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Romanian Software active.

Vezi toate job-urile Junior Tester active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Romanian Software
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.02.2018

    Inca din 2002, ROMANIAN SOFTWARE este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de produse software din domeniul Resurselor Umane. Cu o experienta de peste 20 ani in domeniul IT, compania si-a diversificat continuu activitatea, evoluand de la un dezvoltator de aplicatii software la un furnizor de solutii IT si servicii integrate cu o expertiza profesionista in domeniul Resurselor Umane.

    Cerinte

    ● deții cunoștințe de bază în lucrul cu browsere web (Chrome, Internet Explorer, Firefox), sistemul de operare Windows
    ● baze de date relaționale (SQL)
    ● cunostinte generale tool-uri de urmarire bug-uri

    Responsabilitati

    Ce vei face dacă vei lucra alături de noi:
    ● redactezi planul și scenariile de testare pe baza documentației de proiect (cerințe funcționale și non-funcționale), precum și rapoartele de testare
    ● investighezi și descoperi potențialele defecte ale produsului și/sau deviațiile de la cerințe
    ● raportezi defectele găsite într-o manieră clară și concisă
    ● monitorizezi defectele și reiei testarea după ce defectele găsite au fost reparate/corectate (regression testing)
    ● colaborezi cu echipa de implementare și dezvoltare în vederea testării cerințelor, asigurând calitatea lor
    ● planifici și monitorizezi activități de testare, furnizezi în mod regulat update-uri referitoare la progres și rapoarte cu problemele aplicațiilor și dificultățile întâmpinate

    Romanian Software este furnizor de soluții software de ultimă generație în domeniul resurselor umane și unul dintre liderii pieței românești de soluții de acest tip.
    Compania a fost înființată în urmă cu mai bine de 12 ani și are la ora actuală aproape 500 clienți și circa 140 angajați și colaboratori, administrând datele a peste 120.000 de salariați din România. Printre clienții Romanian Software se numără firme și instituții de renume precum: eMAG, Altex, Universitatea București, Alro Slatina sau Nuclearelectrica.

    Îți garantăm că odată ce ne vei deveni coleg(ă), vei beneficia de:
    un program flexibil
    dezvoltare profesională în cadrul cele mai bune companii din țară în domeniul dezvoltării și implementării de soluții software în industria resurselor umane
    zone de relaxare pentru momentele de pauză (ex. Ping Pong, PlayStation, Board Games etc.)
    posibilitatea de a beneficia de masaje la birou
    petreceri lunare organizate în companie cu diverse ocazii (ex. evenimente, rezultate, schimbări etc.)

    5000 - 5500 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (58)