Universal Teller- Galati

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ING Bank Romania active.

Vezi toate job-urile Universal Teller- Galati active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: ING Bank Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Galati
  • Actualizat la: 21.12.2017

    ING Bank Romania is part of ING Group, a global international financial institution, which offers banking services to over 38.4 million individual customers, companies or institutions in over 40 countries.
    Founded in 1994, ING Bank Romania is the fourth bank in the top 10 local banks, according to assets, and the only bank with organic growth, without acquisitions of customer portfolios or other banks. ING Bank Romania is a universal bank with over 1.7 million customers in three business segments: individuals (retail), SMEs and Mid-Corporate companies and Wholesale Banking.
    ING's mission is to empower people to stay a step ahead in life and in business.

    Cerinte

    Care este profilul pe care il cautam?

    Studii medii (liceu),cunostinte de specialitate;
    Utilizare calculator: cunostinte solide de MS Office;
    Cunoasterea legislatiei bancare locale (regulamentul BNR);
    Flexibilitate si atitudine pro activa
    Capacitatea de asumare a responsabilitatii;
    Foarte bune abilitati de comunicare, orientare spre client si solutionarea problemelor, atentie la detalii;
    Capacitate de a invata rapid, spirit de echipa, rezistenta la stres, adaptabilitate;
    Cunostinte medii de limba engleza, scris si vorbit.

    Responsabilitati

    Ce vei face in acest rol? Iata responsabilitatile:

    Primirea, acceptarea si procesarea ordinelor de plata, instrumentelor de debit, schimburilor valutare si depozitelor, pentru clientii bancii;
    Efectuarea incasarilor si retragerilor de numerar la cererea clientilor, precum si a tranzactiilor de schimb valutar de tip CROSS;
    Deschiderea de relatie si conturi si efectuarea modificarilor de date pentru SME si MCB;
    Investigarea si monitorizarea erorilor, a platilor rejectate, a refuzurilor la plata, in cazul Instrumentelor de Debit cat si oferirea informatiilor telefonice clientilor;
    Asigurarea suportului operational atat pentru clienti cat si pentru alte departamente la diverse solicitari;
    Mentinerea relatiilor existente cu clientii si asigurarea deservirii acestora.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (180)