IT Reporting Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile IT Reporting Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.12.2017

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    Cerinte esentiale:

    • Studii superioare (finalizate sau in curs);

    • Limba engleza fluenta in vorbit si scris;

    • Experienta Oracle SQL nivel mediu;

    • Cunostiinte PL/SQL;

    Reprezinta un avantaj:

    • experienta in oricare dintre: OBIEE (11g, 12c), Hyperion sau BRIO;

    • experienta in ETL si Informatica;

    • experienta in raportare din sisteme complexe;

    Responsabilitati

    • Dezvolta rapoarte in Hyperion Interactive Reporting Studio (v9.2) si OBIEE (Repository si Answers);

    • Dezvolta rapoarte ad-hoc (in Hyperion, Oracle SQL Developer, Toad for Oracle etc);

    • Asigura suport pentru rapoartele publicate pe portalul intern: rezolvarea incidentelor,

    • Dezvoltarea si intretinerea de view-uri, mview-uri, proceduri in datawarehouse;

    • Monitorizarea si optimizarea performantei bazei de date (SQL rapoarte, proceduri, functii, MViews);

    • Participa ca resurse în proiectele interne conform roadmap;

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (237)