Tehnician service

Angajator: IPSO Agricultura
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Roman
  • Vaslui
  • Actualizat la: 08.12.2017
    Scurta descriere a companiei

    Numărul 1 pe piața de mașini și utilaje agricole

    IPSO Agricultură, parte a grupului francez Monnoyeur, unul dintre cei mai mari distribuitori de utilaje agricole la nivel internaţional, este lider pe piaţa de utilaje agricole din România. Cu o experienţă de peste 20 de ani pe piaţa agricolă, compania oferă soluţii integrate producătorilor agricoli din România, piese de schimb, service în câmp şi pregătirea operatorilor.

    Cerinte

    Cerinte

    - Studii tehnice de specialitate
    - Experienta in domeniul diagnozelor electrice/ electronice si in automatizari
    - Limba engleza la nivel mediu obligatoriu
    - Cunostinte bune PC- Word, Excel, Outlook
    - Permis de conducere- categoria B

    Responsabilitati

    RESPONSABILITĂŢI

    - Recepţionează echipamentele, le pune în funcţiune şi instruieşte operatorii care vor lucra cu ele
    - Efectueaza diagnoza computerizata in vederea stabilirii defectului, utilizand metode specifice
    - Efectueaza necesarul de piese de schimb utilizand cataloagele de piese ale producatorului
    - Se deplasează la sediul clientului pentru întreţinerea echipamentelor
    - Participa direct la activitati de marketing, targuri, expozitii, demonstratii

    Alte informatii

    Calitati

    - Disponibilitate la deplasari
    - Dorinta si curiozitate de a invata echipamente noi
    - Inclinatie catre domeniul tehnic, seriozitate, spirit de initiativa

    Oferta (bonusuri, beneficii)
    - Job stabil
    - Cadru de lucru dinamic şi profesionist
    - Posibilitatea formării profesionale in concordantă cu noutătile din domeniu