Coordonator Colectare Debite

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TBI Group active.

Vezi toate job-urile Coordonator Colectare Debite active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: TBI Group
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.12.2017

    TBI Bank Romania, TBI Leasing si TBI Credit furnizeaza acces la solutii financiare inovatoare, digitale, integrate, creditarea fiind baza activitatii noaste comerciale. Facem parte din grupul 4finance Holding – cel mai mare grup european de credite de consum accesibile online si pe dispozitive mobile si ne dorim sa cream o comunitate de experti talentati si foarte experimentati, gata sa isi ofere serviciile clientilor din toata Europa.

    Cautam persoane care sa ne provoace prin pasiunea, ingeniozitatea si ideile lor si daca doriti sa va alaturati echipei noastre, ne anuntam entuziasmati in a va cunoaste.

    Cerinte

     Studii superioare (diploma licenta), de preferat economice, juridice sau tehnice.
     Minim 2 ani experienta in activitatea de recuperare/colectare intr-o institutie bancara/leasing;
     Cunoștințe avansate ale Microsoft Office (Excel, Word,Powerpoint);
     Utilizarea aplicatiei Charisma / VCS reprezinta un avantaj;
     Nivel cunoasterea limba engleza mediu;
     Responsabilitate, spirit de inițiativa, integritate, lucru în echipa și organizare;
     Acuratete in modul de lucru, rigurozitate, atentie la detalii;
     Abilitati dezvoltate de analiza si sinteza.

    Responsabilitati

     Gestioneaza si monitorizeaza clientii aflați în procesul de colectare amiabila si judiciara;
     Elaboreaza rapoarte si analize periodice privind activitatea de colectare.
     Intretine bazele de date utilizate in activitatea de colectare.
     Efectueaza demersurile necesare pentru transmiterea de sms-uri/notificari/somatii de plata transmise catre debitori în caz de neplata;
     Efectueaza demersurile necesare in vederea initierii procedurilor legale de recuperare, pregatind documentatia necesara si transmiterea ei catre consilierul juridic;
     Asigura recuperarea operationala a creantelor;
     Raspunde solicitarilor/reclamatiilor primite de la client referitoare la componenta debitelor;
     Intocmeste propunerile pentru write-off pentru cazurile in care au fost finalizate procedurile legale

    Alte informatii

    Oferim

    Dezvoltarea carierei intr-o organizatie moderna si dinamica
    Mediu de lucru placut cu oameni tineri, creativi si dinamici
    Pachet salarial competitiv
    Birouri modern si locatie foarte buna in zona centrala.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (4)