Collection officer

Angajator: TRK Professional
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.12.2017

    We are a consultative partner for our clients and candidates, delivering customized solutions for both sides. Our company offers support in recruiting white collars for local and cross-border projects. Recruiting experts of TRK Professional understand the specific needs of our clients and are building strong relationships to candidates from various professions and fields.

    Cerinte

    - studii superioare finalizate, preferabil economice;
    - experienta 2-3 ani in activitatea de collection
    - limba engleza la nivel avansat
    - utilizare avansata Excel
    - persoana organizata si cu atentie sporita la detalii si cifre

    Responsabilitati

    - Pregatirea dosarelor pentru analiza Riscului de credit pentru prospecti / clienti (verificarea prezentei tuturor documentelor legale si financiare) ;
    - Pregatirea CRP (Credit Risk Proposal) si a raportului financiar condensat pentru Departamentul de Credit Risk CE pe baza documentelor financiare obtinute de la prospect / client, furnizate prin intermediul Account Managerilor; urmarirea primirii acestor documente de la Account Manageri;
    - Urmarirea si implementarea deciziilor luate in cadrul Comitetelor de Risc de Credit si de Colectare debite;
    - Calcularea lunara a provisionelor pentru clienti incerti conform politicilor grupului
    - Pregatirea si urmarirea situatiei clientilor neincasati;
    - Contactarea clientilor restanti in vederea recuperarii debitelor restante;
    - Emiterea diferitelor rapoarte la cererea Directorului Financiar.

    Asteptam CVurile celor interesati la email n.predut@trk-professional.com