Junior Recruiter

Angajator: I.FUTURE
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.12.2017

    I FUTURE belongs to a Group of companies with multinational presence across various parts of the globe.
    Our goal is developing individuals by building a strong foundation towards their employable future, supporting both personal and corporate goals.

    Cerinte

    Educatie: Studii superioare, preferabil in domeniul stiintelor sociale/ resurse umane/ economice;
    Cunostinte de limba engleza (cel putin de nivel mediu) ,iar a doua limba reprezinta un avantaj;
    Implicarea in activitati extracuriculare reprezinta un avantaj;
    Cunostinte operare PC (MS Office) - cel putin la nivel mediu;
    Abilitati de comunicare;
    Abilitati de persuasiune si negociere;
    Atentie la detalii;
    Abilitatea de a lucra in ech

    Responsabilitati

    Desfasoara activitati de cautare (sourcing) prin diverse canale si preselectie a celor mai buni candidati;
    Realizeaza evaluarea comportamentala si motivationala a candidatilor prin interviuri structurate, bazate pe competente; verifica referintele oferite de acestia si elaboreaza rapoartele de interviu;
    Ofera feedback candidatilor implicati in proces;
    Actualizeaza permanent baza de date a departamentului de recrutare si realizeaza rapoarte periodice in legatura cu activitatea desfasurata;
    Ofera suportul echipei si contribuie la baza de cunostinte a departamentului pe diverse teme de recrutare / resurse umane.