Specialist Resurse Umane - Administrare Personal

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.12.2017

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Cerinte

    •Atitudine pozitivă şi bune abilităţi de comunicare, abilitatea de a anticipa
    •Dorinţa de a se dezvolta profesional în domeniul Resurselor Umane
    •Studii superioare (de preferat profil juridic)
    •Capacitatea de a gestiona cu succes mai multe proiecte simultan
    •Capacitatea de gestionare eficientă a timpului şi a priorităţilor
    •Cunoştinţe foarte bune de legislaţia muncii
    •Cunoştinţe avansate de operare în MS Office
    •Cunoştinţe de limba engleză la nivel mediu

    Responsabilitati

    •Gestionează și administrează contractele de muncă şi dosarele angajaţilor conform prevederilor legale
    •Întocmește/supervizează contractele individuale de muncă şi actele aditionale
    •Întocmeşte actele necesare în vederea încetării raporturilor de muncă
    •Supervizează şi monitorizează cercetările disciplinare din magazine
    •Aplică politicile şi procedurile de resurse umane stabilite de companie
    •Obţine autorizaţia de muncă pentru cetăţenii străini
    •Obţine permisul de şedere temporară pentru cetăţenii străini şi certificatul de înregistrare pentru cetăţenii UE
    •Menţine relaţiile cu autorităţile