Sales - Solutii IT (infrastructura) - Transilvania

Vezi toate job-urile Sales - Solutii IT (infrastructura) - Transilvania active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Cluj Napoca
  • Sibiu
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 24.08.2021
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Competente

    studii superioare, de preferinta tehnice
    experienta in vanzarea de solutii IT e un plus ( in cazul absolventilor fara experienta, va conta atitudinea si backgroundul tehnic)
    cunostinte generale despre portofoliul Microsoft si despre solutii de tip ERP sunt un plus
    cunostinte MS Office
    permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru calatorii

    Abilitati

    - bun comunicator si negociator
    - abilitati de prezentare
    - ambitios, perseverent si motivat de succes
    - atitudine pro-activa, initiativa
    - orientare catre rezultate
    - dorinta si capacitatea de a se informa si a intelege noile tehnologii promovate de companie
    - abilitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termene limita
    - abilitatea de a-si organiza activitatile si a stabili prioritati

    Responsabilitati

    Candidatul va trebui:

    - sa promoveze structura de produse si servicii ale fimei in functie de nevoile de business specifice fiecarui client
    - sa inchida oportunitatile identificate, parcurgand etapele de ofertare, negociere si contractare
    - sa construiasca un parteneriat pe termen lung cu clientii din portofoliu
    - sa isi indeplineasca targetele de vanzari agreate
    - sa se asigure ca cererile clientului sunt tratate la nivelul asteptarilor acestuia, in mod profesionist, respectand termene si conditii agreate

    Alte informatii

    Ce oferim

    - un mediu de lucru dinamic si profesionist
    - pachet salarial atractiv si corelat cu rezultatele obtinute, beneficii excelente
    - formare de exceptie si obtinerea de certificari profesionale
    - pachet de relocare – in cazul candidatilor selectati din alte orase

    Aplica fara CV
    Cluj Napoca, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Remote

    Remote

    Vezi job-uri similare (35)