Consilier Comercial

Angajator: IPSO Agricultura
Domeniu:
  • Agricultura
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Slobozia
  • Urziceni
  • Actualizat la: 13.11.2017
    Scurta descriere a companiei

    Numărul 1 pe piața de mașini și utilaje agricole

    IPSO Agricultură, parte a grupului francez Monnoyeur, unul dintre cei mai mari distribuitori de utilaje agricole la nivel internaţional, este lider pe piaţa de utilaje agricole din România. Cu o experienţă de peste 20 de ani pe piaţa agricolă, compania oferă soluţii integrate producătorilor agricoli din România, piese de schimb, service în câmp şi pregătirea operatorilor.

    Cerinte

    CERINŢE
    - Studii superioare de specialitate (agronomie, mecanică agricolă, ingineria sistemelor biotehnice)
    - Experienţă de minim 2 ani in vânzarea de utilaje agricole
    - Experienţă de lucru în/ cu ferme agricole sau în domeniul agricol
    - Cunoştinţe utilizare PC (MS Office)
    - Limba engleză - nivel mediu
    - Permis de conducere –categoria B

    Responsabilitati

    RESPONSABILITĂŢI
    - Prospectează piaţa, identifică clienţi noi, ii fidelizează pe cei vechi
    - Prezintă echipamentele/ utilajele agricole potenţialilor clienţi
    - Realizează oferte scrise pentru client
    - Urmăreşte şi relansează afacerile in curs, menţine la zi baza de date cu clienţi
    - Urmăreşte derularea contractului de vânzare
    - Participă la târgurile locale şi naţionale

    Alte informatii

    PROFIL CANDIDAT
    - Dorinţa şi curiozitate de a învăţa echipamente noi
    - Inclinaţie către domeniul tehnic, seriozitate, spirit de iniţiativă
    - Disponibilitate la deplasări