Quality Technician

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Honeywell active.

Vezi toate job-urile Quality Technician active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Honeywell
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 11.01.2018

    Honeywell is a Fortune 100 company that invents and manufactures technologies to address tough challenges linked to global macro trends such as safety, security, and energy. With approximately 122,000 employees worldwide, including more than 19,000 engineers and scientists, we have an unrelenting focus on quality, delivery, value, and technology in everything we make and do.

    Cerinte

    • Studii medii.
    • Minim 2 ani experienta intr-o pozitie din cadrul departamentului de calitate intr-o companie de productie cu un sistem de calitate implementat;
    • Cunostinte de baza a proceselor de asigurarea calitatii si experinta generala in aplicarea standardelor ISO 9000 in management-ul sistemului de asigurarea calitatii din cadrul organizatiei;
    • Experienta in folosirea intrumentele de imbunatatire a calitatii (flow-chart, diagrama cauzasi efect, histograms, diagrama Pareto, FMEA, 8D, SixSigma);
    • Cunostinte de masurare a marimilor electrice, tehnologia contoarelor – constituie un avantaj.
    • Abilitati analitice, gandire logica si sistematica;
    • Gandire pozitiva, motivatie si spirit energic;
    • Abilitati de comunicare si relationare; spirit de echipa;
    • Abilitati de rezolvare a problemelor;
    • Capabil de a se adapta la schimbare si deschis la noi provocari;
    • Abilitati de redactare rapoarte; Abilitati de prezentare a informatiilor legate de calitate;
    • Limba Engleza – nivel mediu;
    • Cunostinte avansate operare PC: MS Office

    Responsabilitati

    • Auditeaza liniile de productie in vederea mentinerii cerintelor de calitate a produsului/procesului;
    • Face inspectia de calitate pentru materia prima, subansamble;
    • Efectueaza analiza defectelor si intocmeste rapoartele de calitate referitor la evaluarea calitatii produselor si furnizorilor;
    • Responsabil cu zona de carantina si pregatirea produselor penttru retururile la furnizori;
    • Acorda suportul necesar pentru problemele legate de furnizor identificate in linia de productie;
    • Identifica defectele si rebuturile cu privire la furnizor;
    • Introduce datele referitoare la calitate in baza de date;
    • Intocmeste si transmite rapoarte de calitate;
    • Efectueaza training-ul de calitate operatorilor, in cazul in care este necesar;
    • Intocmeste lista de verificare de calitate pentru materia prima, subansamble;
    • Escaladeaza Quality Manager-ului problemele majore in vederea opririi liniei de productie in cazul in care nu a existat autosesizare din partea supervizorului;
    • Utilizeaza corect echipamentele de munca, substantele periculoase, echipamentele de transport si alte mijloace de productie;
    • Utilizeaza corect echipamentul individual de protectie acordat conform instructiunilor interne specifice Elster Rometrics;
    • Obligatia de confidentialitate va fi mentinuta si dupa incetarea raporturilor de munca ale salariatului; salariatul are obligatia ca, pe toata perioada existentei raporturilor de munca, precum si dupa incetarea acestora, sa nu transmita sub orice forma altei persoane fizice sau juridice informatiile confidentiale dobandite pe parcursul activitatii profesionale in cadrul companiei;
    • Este responsabil de gestionarea corecta in ceea ce priveste confidentialitatea informatiilor cu care intra in contact, prin specificul functiei, conform Contractului Individula de Munca;
    • Isi insuseste si respecta prevederile legislatiei si instructiunilor interne specifice Elster Rometrics in domeniul securitatii si sanatatii in munca si masurile de aplicare a acestora;
    • Respecta regulile de securitate si procedurile de urgenta; Respecta intocmai cerintele aplicabile cuprinse in documentele Sistemului de management integrat Calitate-Mediu-Sanatate, conform cu standardele implementate in firma;
    • Participa la instruirea privind sanatatea si securitatea in munca programate, precum si la controalele medicale periodice;
    • Respecta Regulamentul Intern si procedurile de lucru privitoare la postul sau; Respecta practicile si politicile Elster Rometrics;
    • Prezenta fisa a postului nu are caracter exhaustiv. In acest sens, titularul postului va indeplini si alte activitati, sarcini si responsabilitati pe linie profesionala care ii vor fi comunicate de catre superiorul direct si care nu sunt expres prevazute in prezenta fisa a postului.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (10)