Marketing Manager - Concept Events Division

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Universum Events active.

Vezi toate job-urile Marketing Manager - Concept Events Division active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Publicitate - Agentii publicitate active pe Hipo.ro

Angajator: Universum Events
Domeniu:
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.01.2018

    Daca inca nu ai apucat sa ne cunosti, noi suntem Universum Events, cea mai mare companie organizatoare evenimente business si corporate din Romania. Activam cu pasiune si profesionalism in aceasta industrie de peste 15 ani, creand concepte unice si inovative pentru clientii nostri.

    Cerinte

    Cum stii ca te potrivesti in echipa noastra?

    - Ai minim 5 ani experienta in marketing si de preferat si in organizarea evenimentelor
    - Intelegi foarte bine principiile si mecanicile de marketing si de preferat ai si studii in domeniu
    - Ai o gandire strategica si esti pasionata atat de construirea celor mai eficiente planuri de marketing, cat si de urmarirea implementarilor tactice
    - Ai avut rezultate foarte bune in campaniile desfasurate in ultimii 2 ani
    - Esti familiarizata cu tool-urile digitale de marketing
    - Ai skill-uri de comunicare foarte bune si poti scrie copy cu usurinta daca este nevoie•
    - Esti o fire analitica, organizata si proactiva
    - Stii ca evenimentele pot fi foarte stresante, dar iti place adrenalina pe care o implica
    - Vorbesti fluent limba engleza

    Responsabilitati

    Cum ne vei ajuta?

    Rolul tau este de a creste pe termen lung amploarea, notorietatea si calitatea evenimentelor pe care le organizam.

    Practic:

    - Construiesti strategia de marketing pentru cele mai ample evenimente pe care le organizam (Internet & Mobile World, Bucharest Technology Week si Imobiliarium), dar si pentru solutia MyConnector, dedicata evenimentelor pentru a atinge obiectivele de business
    - Lucrezi impreuna cu echipa de creatie la directiile creative ale proiectelor
    - Construiesti parteneriate pe termen lung in concordanta cu obiectivele si strategiile setate
    - Te asiguri ca toate declinabilele raspund scopurilor si ajung la timp la parteneri
    - Gestionezi bugetul de marketing
    - Monitorizezi functionarea campaniilor si vii cu propuneri de imbunatatire a acestora
    - Te implici in organizarea evenimentelor in special in relatia cu partenerii de marketing si presa
    - Colaborezi cu echipele de organizare pentru o comunicare fluida la nivel de proiecte.

    Alte informatii

    La ce sa te astepti?

    - o echipa prietenoasa unde nu o sa te plictisesti si unde te vei simti ca intr-o familie

    - multe provocari profesionale

    - vei ajuta la conturarea unora dintre cele mai mari evenimente unde tehnologia joaca un rol central (Internet & Mobile World, Bucharest Technology Week, Imobiliarium)

    - un pachet salarial atractiv

    Daca te potrivesti in echipa noastra si esti curios sa ne cunosti, asteptam cu interes CV-ul tau :)

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (117)