PILOT PLATFORMA INTEGRARE ELECTRONICA

Angajator: RIAN&Partners
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.11.2017

    RIAN&Partners is a new, fresh concept in the recruitment and selection process of personnel, personnel training & organizational development.

    RIAN&Partners combines, in an intelligent and friendly manner, over 30 years of our partners’ previous experience in the HR management for the industrial environment with passion and determination – patterns engraved to every assigned project.

    Integrity and high professional ethics are the core values we believe in, values that have settled their home at RIAN&Partners. Moreover, we believe wholeheartedly in optimism, flexibility and ‘’out of the box’’ solutions. That’s who we are!

    Cerinte

    •Studii superioare tehnice (Specialitatea Electronica, Telecomunicatii, Tehnologia informatiei, Electricitate, Transporturi);
    •Experienta intr-un post similar – minimum 1 an;
    •Franceza – nivel mediu/ Engleza – nivel mediu;
    •Abilitati de comunicare si lucru in transvers;
    •Spirit de analiza, sinteza si reporting;
    •Atitudine proactiva (anticipare, gestionare riscuri);
    •Gandire structurata, rezistenta la factori de stres exterior;
    •Cunostinte de electronica sau telecomunicatii;
    •Cunostinte de inginerie automobile sau transporturi.

    Responsabilitati

    •Testeaza si valideaza calculatoarele electronice (ECU) conform standardelor, specificatiilor si caietelor de sarcini;
    •Implementeaza secventele de test pentru testarea inter-sistem automata si/sau manuala a unui calculator/calculatoare (ECU) ce face/fac parte dintr-un sistem complet pentru a asigura validarea integrala a produsului;
    •Realizeaza adaptarea software (definire configuratii si calibrari) pentru a asigura conformitatea definitiei tehnice;
    •Piloteaza realizarea utilajelor necesare realizării încercărilor (pregateste bancul de incercare din punct de vedere software si hardware pentru versiuni viitoare);
    •Ruleaza secventele de test, analizeaza si investigheaza rezultatele, reproduce si inregistreaza defectele observate, generareaza si difuzeaza sintezele in urma testarii pentru a asigura conformitatea produsului si trasabilitatea proiectului;
    •Participa in procesul de capitalizare pentru a asigura dezvoltarea corecta a sistemului;
    •Participa la validarea cererilor de încercare cât si la planificarea încercărilor venite din partea meseriilor transverse;
    •Respecta termenele proiectului;
    •Asigura nivelul de calitate al sistemelor in concordanta cu obiectivele interne;
    •Respecta regulile tehnice ale companiei pentru buna functionare a sistemelor electronice din perimetrul de activitate;
    •Buna relationare si comunicare cu furnizorii si clientii;
    •Asigura suport tehnic pentru alte echipe de validare in functie de cerintele din perimetrele adiacente;
    •Desfasoara activitati de cercetare-dezvoltare aplicativa si/sau de dezvoltare tehnologica, in conditiile stabilite de legislatia incidenta in vigoare.