PILOT INTEGRARE ELECTRONICA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile PILOT INTEGRARE ELECTRONICA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.05.2019

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare tehnice (Specialitatea Electronica, Telecomunicatii, Tehnologia informatiei, Electricitate, Transporturi);
    •Experienta intr-un post similar – minimum 1 an;
    •Franceza – nivel mediu/ Engleza – nivel mediu;
    •Abilitati de comunicare si lucru in transvers;
    •Spirit de analiza, sinteza si reporting;
    •Atitudine proactiva (anticipare, gestionare riscuri);
    •Gandire structurata, rezistenta la factori de stres exterior;
    •Cunostinte de electronica sau telecomunicatii;
    •Cunostinte de inginerie automobile sau transporturi.

    Responsabilitati

    •Testeaza si valideaza calculatoarele electronice (ECU) conform standardelor, specificatiilor si caietelor de sarcini;
    •Implementeaza secventele de test pentru testarea inter-sistem automata si/sau manuala a unui calculator/calculatoare (ECU) ce face/fac parte dintr-un sistem complet pentru a asigura validarea integrala a produsului;
    •Realizeaza adaptarea software (definire configuratii si calibrari) pentru a asigura conformitatea definitiei tehnice;
    •Piloteaza realizarea utilajelor necesare realizării încercărilor (pregateste bancul de incercare din punct de vedere software si hardware pentru versiuni viitoare);
    •Ruleaza secventele de test, analizeaza si investigheaza rezultatele, reproduce si inregistreaza defectele observate, generareaza si difuzeaza sintezele in urma testarii pentru a asigura conformitatea produsului si trasabilitatea proiectului;
    •Participa in procesul de capitalizare pentru a asigura dezvoltarea corecta a sistemului;
    •Participa la validarea cererilor de încercare cât si la planificarea încercărilor venite din partea meseriilor transverse;
    •Respecta termenele proiectului;
    •Asigura nivelul de calitate al sistemelor in concordanta cu obiectivele interne;
    •Respecta regulile tehnice ale companiei pentru buna functionare a sistemelor electronice din perimetrul de activitate;
    •Buna relationare si comunicare cu furnizorii si clientii;
    •Asigura suport tehnic pentru alte echipe de validare in functie de cerintele din perimetrele adiacente;
    •Desfasoara activitati de cercetare-dezvoltare aplicativa si/sau de dezvoltare tehnologica, in conditiile stabilite de legislatia incidenta in vigoare.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (14)