Contabil Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Provident Financial Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.11.2017

    Suntem o companie britanică recunoscută de mai bine de 133 de ani pe piaţa internaţională ca leader al împrumuturilor la domiciliu. Activăm pe piaţa din Romania de 10 ani şi, datorită valorilor noastre - respect, responsabilitate, claritate, construim constant relaţii pe termen lung cu clienţii şi cu angajaţii noştri.

    Succesul nostru se bazează pe oamenii noştri.
    Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni implicaţi, determinaţi şi talentaţi, ca tine.

    Cerinte

    Vei avea nevoie de:

    • Experiență profesională în domeniul financiar- contabil (minim 2 ani)
    • Experiență în întocmirea de raportări diverse
    • Absolvent al unei facultăți cu profil economic
    • Cunoștințe privind aplicațiile MS Office (Excel, Word) și utilizarea programelor contabile
    • Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu spre avansat
    • Abilitatea de a lucra cu termene limită

    Responsabilitati

    Te vei ocupa de:

    - Operarea zilnică a tranzacţiilor prin casieria din sediul central.
    - Înregistrarea zilnică a operaţiunilor în registrul de casă, în lei şi valută, în conformitate cu legislaţia în vigoare;
    - Îndosarierea zilnică a documentelor primare de casă;
    - Efectuarea periodică a inventarierii monetarului din gestiune în conformitate cu procedurile interne ale societăţii;
    - Contabilizarea zilnică a operaţiunilo prin bancă pentru conturile în lei;
    - Înregistrarea zilnică în programul de contabilitate a avansurilor spre decontare şi deconturilor salariaţilor şi transmiterea catre plată a acestora;
    - Se asigură de decontarea în timp util a avansurilor acordate salariaţilor în conformitate cu procedura internă a societăţii;
    - Înregistrarea facturilor de costuri provenite din deconturi în programul de contabilitate;
    - Înregistrarea în programul de contabilitate a operațiunilor din extrasul de bancă pentru conturile curente;
    - Reconcilierea lunară a conturilor aflate în aria de activitate.
    - Întocmirea de situaţii şi rapoarte soliciatate de superiorii ierarhici şi/sau prin procedurile interne ale societăţii.

    Alte informatii

    - Mediu de lucru placut
    - Oportunitati de dezvoltare
    - Abonament medical
    - Tichete de masa
    - Flexibilitate