Contabil Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Provident Financial Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.11.2017

    Suntem o echipă profesionistă şi primitoare şi împărtaşim aceleaşi valori: respect, responsabilitate, claritate. Succesul nostru se bazează pe oamenii nostri. Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni talentaţi şi cu abilităţi extraordinare. Ca tine.

    Cerinte

    Vei avea nevoie de:

    • Experiență profesională în domeniul financiar- contabil (minim 2 ani)
    • Experiență în întocmirea de raportări diverse
    • Absolvent al unei facultăți cu profil economic
    • Cunoștințe privind aplicațiile MS Office (Excel, Word) și utilizarea programelor contabile
    • Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu spre avansat
    • Abilitatea de a lucra cu termene limită

    Responsabilitati

    Te vei ocupa de:

    - Operarea zilnică a tranzacţiilor prin casieria din sediul central.
    - Înregistrarea zilnică a operaţiunilor în registrul de casă, în lei şi valută, în conformitate cu legislaţia în vigoare;
    - Îndosarierea zilnică a documentelor primare de casă;
    - Efectuarea periodică a inventarierii monetarului din gestiune în conformitate cu procedurile interne ale societăţii;
    - Contabilizarea zilnică a operaţiunilo prin bancă pentru conturile în lei;
    - Înregistrarea zilnică în programul de contabilitate a avansurilor spre decontare şi deconturilor salariaţilor şi transmiterea catre plată a acestora;
    - Se asigură de decontarea în timp util a avansurilor acordate salariaţilor în conformitate cu procedura internă a societăţii;
    - Înregistrarea facturilor de costuri provenite din deconturi în programul de contabilitate;
    - Înregistrarea în programul de contabilitate a operațiunilor din extrasul de bancă pentru conturile curente;
    - Reconcilierea lunară a conturilor aflate în aria de activitate.
    - Întocmirea de situaţii şi rapoarte soliciatate de superiorii ierarhici şi/sau prin procedurile interne ale societăţii.

    Alte informatii

    - Mediu de lucru placut
    - Oportunitati de dezvoltare
    - Abonament medical
    - Tichete de masa
    - Flexibilitate

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (28)