Specialist Compensatii si Beneficii

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.11.2017

    Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

    Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.

    Cerinte

    Studii:
    • Absolvent studii superioare (de preferat studii financiare).

    Experienta:

    • Minim 3-4 ani de cunostinte si practica in domeniul resurselor umane/ analiza si raportare/financiar.

    Cunostinte, Aptitudini & Abilitati:

    • Principiile si practicile sistemelor de recompensare;
    • Abilitati de evaluare si gradare a posturilor;
    • Cunostinte de Excel avansate
    • Cunostinte de legislatia muncii;
    • Abilitati solide de analiza numerica si statistica;
    • Nivel mediu de cunoastere a indicatorilor de perfornamta HR uzuali
    • Cunostinte de Oracle, SAP reprezinta un avantaj
    • Limba engleza nivel avansat, scris si vorbit;
    • Orientare catre rezultate si catre gasirea unor solutii cât mai simple si mai clare;
    • Gandire logica, initiativa, atentie la detalii si acuratetea datelor;
    • Bune abilitati de comunicare si prezentare;
    • Proactivitate, creativitate, initiativa
    • Integritate si confidentialitate.

    Responsabilitati

    SCOP:
    Expert cu background in zonele de compensatii si beneficii (C&B), analiza de date, raportare, optimizare de procese si conformitate, cu rol integral in identificarea, implementarea si mentinerea structurilor de C&B relevante pentru a sustine directiile strategice si cultura organizatiei.
    RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
    Studii Salariale:
    • Participa la studiile salariale anuale efectuate cu parteneri externi pe C&B,
    • Analizeaza informatiile reiesite din studii salariale, comparativ cu piata;
    • Construieste si actualizeaza intervalele salariale.
    Fise de Post si Evaluarea Posturilor:
    • Oferta consultanta clientilor interni in procesul de evaluare a fiselor de post;
    Analize salariale:
    • Ofera suport analitic in dezvoltarea, implementarea, comunicarea si administrarea sistemelor de compensatii;
    • Face analize specifice in vederea ofertarii candidatilor si pentru toate cererile de revizuire salariala aparute;
    • Analizeaza impactul bugetar al diverselor decizii de implementare a planurilor de C&B si propune, dupa caz, masuri de eficientizare a acestora;

    Managementul performantei:
    • Calculeaza bonusul aferent fiecarei pozitii si face comunicarile necesare, in conformitate cu politica de performanta a companiei
    • Oferta suport pe zona C&B pentru alte departamente
    • Raporteaza periodic indicatorii de resurse umane, intern si extern (DT, OTE etc)