Ofiter Credite Agricole

Angajator: Vitas Romania
Domeniu:
  • Agricultura
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Beius
  • Oradea
  • Salonta
  • Actualizat la: 17.11.2017

    Vitas Institutie Financiara Nebancara S.A., parte a grupului Global Communities, cu sediul în Washington, USA. Vitas este o instituție de microcreditare care şi-a început activitatea din 1996, prin derularea unui program de împrumuturi către întreprinderile mici şi mijlocii, fiind unul dintre pionierii facilitării accesului micilor companii la finanţare, bazate pe analiza capacităţii şi potenţialului şi nu a posibilităţii de acoperire cu garanţii reale imobiliare.
    În activitatea noastră de creditare ne concentrăm asupra sectorului de IMM deoarece suntem convinşi că aceste afaceri creează cel mai mare număr de locuri de muncă şi au o contribuţie esenţială la dezvoltarea economică a ţării

    Cerinte

    Cunoastere pietei agricole locale;

    Experienta anterioara in creditare/vanzarare produse agricole- constituie un avantaj;

    Excelente abilităţi de vanzare, comunicare şi organizare;

    Abilitati foarte bune de planificare si atentie la detalii;

    Cunostinte foarte bune de operare PC (in special EXCEL);

    Capacitate de prelucrare, analiza si interpretare a datelor statistice;

    Permis de conducere categoria B;

    Disponibilitate pentru munca de teren.

    Responsabilitati

    Prospectarea pietei locale de microcreditare din domeniul agricol;

    Cresterea portofoliului de clienti prin promovarea directa a produselor companiei in mediul rural;

    Mentinerea permanenta a legaturii cu potentialii clienti/clientii din portofoliu cu scopul de a le oferi consiliere si sprijin in alegerea solutiei optime de creditare;

    Analiza preliminara a aplicatiilor primite de la clienti si intocmirea dosarelor de credit;

    Mentinerea calitatii portofoliului de clienti gestionat, in liniile acceptate de catre companie;

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial competitiv plus bonus corelat cu performanta;

    Oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist si de dezvoltare profesionala;

    Training si coaching on the job.