Controlor financiar/ Financial Controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmacia Dona active.

Vezi toate job-urile Controlor financiar/ Financial Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.01.2018
    Remote work: On-site

    Profilul candidatului ideal:

    • Licenta in Economie (generala, contabilitate sau finante- banci);
    • Abilitati avansate de utilizare Excel, Word;
    • Experienta de lucru in Charisma sau un alt ERP;
    • Cunostinte de contabilitate si analiza financiara;
    • Minim 2 ani experienta din domeniul financiar- contabil;
    • Experienta in industria farmaceutica – constituie avantaj;
    • Caracter analitic si un bun spirit de observatie;
    • Bune abilitati  de planificare, organizare, coordonare; dinamism, eficienta;
    • Capacitatea de a lucra in conditii de stres si un bun management al timpului.

    Responsabilitati cheie:

    • Verificarea si analiza conditiilor comerciale de achizitii, comparand contractele semnate cu inregistrarile din ERP;
    • Controlul preturilor de achizitie din contractele cu furnizorii, comparandu- le cu preturile efective aplicate pe facturi;
    • Controlul preturilor de vanzare pe categorii de clienti, ofertele de pret si de discount aplicabile si setarea corecta a clientilor in cadrul ofertelor;
    • Verificarea si analiza marjelor realizate pe clienti/categorii de clienti;
    • Controlling si analiza pe discounturi acordate, pe fiecare categorie de clienti;
    • Tinerea evidentei discounturilor in tranzit si se ocupa de transmiterea rapoartelor pentru recuperarea acestora de la furnizori;
    • Intocmirea rapoartelor de profitabilitate pe clienti/agenti de vanzare/categorii de produse/producatori etc;
    • Realizarea analizelor pe stocurile de marfa.

    Beneficii:

    • Salariu de baza aliniat pietei, corelat cu nivelul de experienta si abilitati;
    • Tichete de masa;
    • Card discounturi in farmaciile DONA;
    • Mediu de lucru profesionist printre profesionisti;
    • Activitati de teambuilding si diverse evenimente cu scop de sudare si incentivare a echipei.

    Alte informatii:

    Locul de munca: cladire de birouri in cartier Militari, zona metrou Preciziei.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Remote

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (184)