Java Software Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Brainspotting active.

Vezi toate job-urile Java Software Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Brainspotting
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.03.2018

    We are the leading technology recruitment and selection consultancy in Romania, working on highly specialized technologies for permanent and interim positions. Since our inception in 2001 as the first specialized IT recruitment agency in Romania we supported over 400 national and global clients in acquiring strategic IT talent for their business.

    We are deeply passionate about technology and highly responsible about our work. We understand the pressure of the business and the fact that you need fast and quality results. Therefore we always go for the extra mile to deliver the best IT&C talent for your business, no matter how challenging the project may seem.

    Cerinte

    o Studii superioare (facultate de specialitate calculatoare, automatica, cibernetica-statistica si informatica economica, licenta analist-programator);
    o Bune cunostinte de programare Java;
    o Experienta de cel putin 2 ani in dezvoltarea de software;
    o Cunoasterea tehnologiilor: Java SE 5+ Core Libraries, Network programming, Concurrency/ Multithreading Java EE 5+/ Spring 3 (JPA, JMS, Servlet) SQL/JDBC (de preferat Postgresql, DB2), Linux/Unix Eclipse IDE;
    o Reprezinta un plus cunoasterea: JAXB / XML, GWT, Web Services, Swing, Groovy, Ant, FIX, SWIFT, AngularJS;
    o Limba engleza – minimum nivel intermediar;
    o Abilitati de lucru in echipa, creativitate, gandire analitica.

    Responsabilitati

    Clientul nostru construieste in prezent o piata competitiva in Europa Centrala si de Est. Acesta ofera oportunitati de finantare pentru companiile care vor sa atraga investitii din piata de capital din Romania. In ultima perioada, clientul nostru a inregistrat o crestere a fluxurilor de capital, din partea investitorilor institutionali si de retail, atat din Romania, cat si internationali.

    In momentul de fata, acestia sunt in cautarea unui Java Developer pentru echipa lor din Bucuresti.

    Responsabilitati:

    o Dezvoltarea de aplicatii software pentru piata de capital – platforme de tranzactionare, sisteme de order-management, algoritmi de tranzactionare;
    o Revizuire / refactoring cod pentru proiectele existente;
    o Implicarea in intregul ciclu de dezvoltare al unei aplicatii software: analiza proceselor / sistemelor, definirea specificatiilor tehnice, implementare, unit & integration testing

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Abonament servicii medicale;
    - Bonusuri de performanta
    - Bonuri de masa
    - Acces la programul 7card
    - Locatie centrala

    Hybrid

    Hybrid

    Remote

    Vezi job-uri similare (370)