Consultant Resurse Umane

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Consultant Resurse Umane active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 26.11.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Absolvent/a de studii superioare;
    - Experienta minim 1 an in recrutare - pozitii industriale/volume;
    - Disponibilitate pentru lucru cu dead-line-uri stricte;
    - Abilitati de comunicare si de relationare, orientare catre client;
    - Persoana organizata, ordonata, atenta la detalii, orientata catre rezultate, avand un bun management al timpului;
    - Persoana dinamica, flexibila, cu atitudine constructiva;
    - Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
    - Cunostinte avansate de utilizare PC (Excel, Word, Internet).

    Responsabilitati

    - Derularea proceselor de recrutare si de selectie a candidatilor;
    - Validarea candidatilor in procesul de selectie si orientarea acestora catre clientii firmei;
    - Urmarirea permamenta a pietei locurilor de munca;
    - Actualizarea continua a bazei de date;
    - Identificarea surselor de atragere a noi candidaturi;
    - Implicarea in mai multe proiecte de recrutare simultan, cu un grad de complexitate diferit;
    - Monitorizarea aplicatiilor primite si introducerea in baza de date a CV-urilor;
    - Se informeaza constant despre nivelul de satisfactie al clientului si al colaboratorilor in timpul si la sfarsitul misiunii.

    Alte informatii

    Telefon: 0244523189

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (6)