C++ Developer (aplicatii de computer telephony, solutii de hosting in cloud)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Brainspotting active.

Vezi toate job-urile C++ Developer (aplicatii de computer telephony, solutii de hosting in cloud) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Brainspotting
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.03.2018

    We are the leading technology recruitment and selection consultancy in Romania, working on highly specialized technologies for permanent and interim positions. Since our inception in 2001 as the first specialized IT recruitment agency in Romania we supported over 400 national and global clients in acquiring strategic IT talent for their business.

    We are deeply passionate about technology and highly responsible about our work. We understand the pressure of the business and the fact that you need fast and quality results. Therefore we always go for the extra mile to deliver the best IT&C talent for your business, no matter how challenging the project may seem.

    Cerinte

    Clientul nostru este o companie recunoscuta in dezvotarea de aplicatii in domeniul computer telephony, solutii de hosting in cloud si aplicatii de centrale telefonice, prezenta pe piata din Romania incepand din 2004, cu acces pe piata internationala de profil.

    Noul membru al echipei va fi implicat in activitati de realizare a programelor pentru calculator, conform unor specificatii predefinite si asamblarea lor in sisteme coerente, inclusiv testarea in vederea asigurarii conformitatii cu specificatiile date, alaturi de scrierea documentatiei de produs.

    Cerinte:

    a. Minim 2 ani experienta in a crea librarii C++ (Linux/Windows) scalabile si performante
    b. Cunostinte avansate asupra protocoalelor de retea (https, smtp, SSL/TLS, web services)
    c. Cunostinte bune referitor la baze de Date (MySQL, SQL Server reprezinta un avantaj)
    d. Experienta in programare in Linux C++ reprezinta un avantaj

    Responsabilitati

    - Ajuta la proiectarea programelor si stabilirea specificatiilor pe baza consultarilor cu Managerul de sistem informatic si clienti
    - Transpune proiecte informatice detaliate si specificatii in cod
    - Compileaza codul in programe si corecteaza erorile detectate in procesul de compilare
    - Responsabil pentru proiectare GUI si API
    - Creeaza medii adecvate de testare si ruleaza teste corespunzatoare pentru a putea confirma ca programul este in conformitate cu specificatiile
    - Analizeaza codul pentru a gasi cauzele erorilor detectate in procesul de testare si revizuieste programele
    - Scrie si actualizeaza documentele specifice legate de schimbarile codului, programelor si specificatiilor.
    - Proiecteaza si codeaza interfata “on screen” cu utilizatorul, asigura tiparirea rezultatelor si interfatarea cu alte sisteme.
    - Revizuieste documentatiile tehnice sau de utilizare scrise de alte persoane pentru a verifica concordanta cu programele
    - Instruieste utilizatorii sau personalul de Asistenta Tehnica
    - Asigura asistenta tehnica raspunzand la intrebari despre erori, diverse probleme intampinate de utilizatori sau intrebari legate de programe
    - Revizuieste programele pentru corectii, imbunatatiri sau schimbari in legatura cu sistemul de operare
    - Interactioneaza cu alti programatori in cadrul revizuirii programelor
    - Modifica si intretine programe software scrise de alti programatori
    - Se preocupa sa fie in pas cu evolutia tehnologiilor si vine cu propuneri de noi produse sau imbunatatiri la produsele existente

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet salarial competitiv
    - Sanse reale de a avansa in cariera
    - Mediu de lucru international
    - Program flexibil
    - Abonament medical la clinica private
    - Bonuri de masa

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (391)